W jego świecie

Takie kobiety podobają się facetom

Zaskoczona?

Marysia Widawska

26października2015
Takie kobiety podobają się facetom Takie kobiety podobają się facetom/ fot. Instagram (@kyliejenner)

Z jednej strony, o gustach się nie dyskutuje, z drugiej, zawsze obowiązują jakieś kanony piękna, które określają urodę. Mimo że te drugie nie są stałe, można na ich postawie dowiedzieć się, co w danym momencie uważano za najbardziej atrakcyjne.

 

Zobacz także: Faceci wolą szczupłe czy pełniejsze kobiety?

 

Hiszpańscy naukowcy postanowili sprawdzić, jakie cechy w kobiecej twarzy są, zdaniem współczesnych facetów, najbardziej pociągające. W tym celu zaprosili do badania heteroseksualnych facetów, których zadaniem było oglądanie czarno-białych fotografii różnych kobiet i wskazywanie najbardziej atrakcyjnych cech twarzy. Jakie cechy wybierali faceci?

Symetria

Wiadomo, że jedna połowa twarzy nigdy nie jest taka sama jak druga, ale zdaniem uczestników badania, im bardziej symetryczna buzia, tym atrakcyjniejsza.

Świeżość

Ciekawe, prawda? "Świeżość" zdaniem facetów to: młodzieńczy wygląd, zdrowie i... płodność. Faceci uważają, że kobieta o gładszej, nie zniszczonej nałogami ani trądzikiem twarzy, urodzi pięknego zdrowego dzidziusia.

Reklama

 

Pełne usta

Nie jest wielkim odkryciem, że faceci kochają kobiety z pełnymi ustami niczym Kylie Jenner :). Co prawda, w trakcie eksperymentu faceci oglądali wyłącznie zdjęcia, na których kobiety się nie uśmiechały, ale i tak bardziej podobały im się kobiety z dużymi ustami.

Duże oczy

Duże oczy otulone długimi i gęstymi rzęsami są czymś, co hipnotyzuje facetów. Nie inaczej było z uczestnikami hiszpańskiego badania.

Piegi

Tu może pojawić się małe zaskoczenie, bo (nie wiemy czemu) wiele piegusek nie znosi swoich piegów. Może teraz to się zmieni? :)

 

Zobacz także: Jak wyglądają najpiękniejsza kobieta i najprzystojniejszy facet?

 

Mały nosek

Jeśli masz duży nos, nie musisz wpadać w panikę. Mimo że faceci stwierdzili, że wolą małę noski, nie mają nic przeciwko dużym nosom, jeśli pasują do urody kobiety.

Zaskoczyły cię wybory facetów? Nas nie bardzo. Nawet jeśli nie wpisujesz się w ten "kanon urody", pamiętaj, że dla swojego faceta jesteś najpiękniejsza na świecie. Dlatego, zamiast wpadać w kompleksy, uśmiechaj się do siebie w lustrze.

 

 

Kendall's House

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika King Kylie (@kyliejenner) 23 Paź, 2015 o 1:50 PDT

 

 

 

 

fot.. Instagram (@kyliejenner)

Reklama

Polecane wideo

Zobacz galerię - 10 zdjęć

Polecamy również

Skomentuj