W jego świecie

Ta reklama oburzyła facetów na całym świecie

Tylko dlatego, że mówi całą prawdę o nich samych?

Joanna Mroczkowska

17stycznia2019
Ta reklama oburzyła facetów na całym świecie fot. istock.com

Reklama Gillette o mężczyznach – Cała prawda o facetach?

Świat oburzył najnowszy spot reklamowy popularnej marki – We Believe: The Best Men Can Be (ang. Wierzymy: Mężczyźni, najlepsi jakimi mogą być). Oczywiście chodzi o „męski świat”. Kobiety mają na jej temat odmienne zdanie.

Reklama

Przez lata marka lansowała wizerunek mężczyzny (wyjątkowo przystojnego i zadbanego), u którego boku była równie piękna i zadbana kobieta. Jednak świat się zmienia, zmienia się również punkt widzenia. Gillette bardzo słusznie wykorzystało ten moment i zamiast pokazywać wyidealizowanych mężczyzn, nareszcie pokazało ich takich, jakimi są w rzeczywistości.

Znęcanie się. Dokuczanie. Czy to jedyne na co stać mężczyzn? Tylko poprzez wyzywanie samych siebie do robienia czegoś dobrego, zbliżamy się do bycia najlepszą wersją samych siebie. By mówić to co właściwe, by robić to co należy”, tak brzmi pewnego rodzaju apel, który marka kieruje pod adresem swoich klientów – mężczyzn na całym świecie.

W spocie nagranym przez Gillette mowa o ruchu #metoo, molestowaniu seksualnym w miejscach pracy, umniejszaniu kobietom czy ich patronizowaniu. Idea akcji jest pełna podziwu, jednak widać w tym wszystkim doskonałą pracę marketingowców. Ci wiedzą jak w piękny i wręcz wzruszający sposób wykorzystać realne problemy i przełożyć je spot reklamowy. A jakie jest Wasze zdanie?

 

 

 

Reklama

Polecane wideo

Polecamy również

Skomentuj