W jego świecie

Czy możesz używać szczoteczki sonicznej, jeżeli masz wrażliwe zęby?

Rozwiewamy wątpliwości.

30listopada2018
Czy możesz używać szczoteczki sonicznej, jeżeli masz wrażliwe zęby? fot. iStock

Miękka szczoteczka i łagodna pasta to nie wszystko

A wręcz za mało. Dlaczego? Często, aby uchronić delikatne zęby i wrażliwe dziąsła przed podrażnieniem i bólem związanym ze szczotkowaniem, wybieramy miękką szczoteczkę i w zasadzie nie jest to błąd. Owszem, używanie tego rodzaju szczoteczki zdecydowanie zwiększa komfort codziennej higieny jamy ustnej. Również łagodna pasta, nie zawierająca składników ścierających, jest jak najbardziej na miejscu. Mimo to, miękka szczoteczka nie jest w stanie dokładnie wyczyścić zębów bez względu na nacisk, jaki wywierasz na zęby, bo to nie on jest w tym przypadku najważniejszy. Zresztą, posiadaczki wrażliwych zębów i tak unikają nacisku. Co więcej, tradycyjna szczoteczka manualna nigdy nie dosięgnie tych rejonów, do których bez trudu dosięgnie szczoteczka soniczna. Przejdźmy więc do omówienia, na czym polega jej wysoka skuteczność. Przede wszystkim, szczoteczka soniczna wykonuje aż do 62 tysięcy ruchów na minutę, dzięki temu nadaje tak dużą prędkość mieszaninie pasty i śliny, że tworzy mikrobąbelki i wtłacza je głęboko nawet w trudno dostępne miejsca jak przestrzenie między zębami. Dzięki temu rozwiązaniu usuwasz znacznie więcej płytki nazębnej niż ze szczoteczką manualną, a efekt w postaci bielszych i czystszych zębów można poczuć już po tygodniu stosowania. Z oczywistych względów nie potrafi tego żadna szczoteczka manualna. Co ważne technologia soniczna Philips jest skuteczna i bezpieczna dla osób które noszą korony, implanty czy aparaty ortodontyczne.

Z badań klinicznych wynika, że szczoteczka soniczna Philips usuwa płytkę nazębną oraz redukuje zapalenie i krwawienie dziąseł skuteczniej niż szczoteczka manualna.

Szczoteczka soniczna, czyli co kilka główek, to nie jedna

Reklama

Mamy tu na myśli wymienne główki, jakie zwykle dołączone są do szczoteczek sonicznych, chociażby do innowacyjnej szczoteczki Philips Sonicare ProtectiveClean z serii 6100. Przykładowo, główka Optimal White dodatkowo zwiększa efekt rozjaśnienia zębów, bo skutecznie usuwa przebarwienia powierzchniowe naewet w 7 dni. Posiada ona dwa rodzaje włosia: twardsze, umieszczone centralnie, usuwa przebarwienia, a miękkie boczne czyści powierzchnię zęba, nie podrażniając przy tym dziąseł. Z kolei główki Premium z elastycznymi, miękkimi bokami dostosowują się do kształtu zębów i dziąseł, dzięki czemu powierzchnia kontaktu może być nawet czterokrotnie większa niż w przypadku zwykłej główki szczoteczki, co pozwala na znacznie dokładniejsze czyszczenie. W porównaniu do szczoteczki manualnej główka Premium Plaque Defence usuwa do 10 razy więcej płytki nazębnej nawet w trudno dostępnych miejscach, zaś główka Optimal Gum Care dba o zdrowie dziąseł i poprawia ich stan nawet w dwa tygodnie. Jeżeli więc mamy do dyspozycji nie jedną, ale kilka główek, możemy delikatnie podejść od wybielania i usuwania płytki nazębnej, a przy okazji zadbać o zdrowe dziąsła i świeży oddech np. z główką Tongue Care.

Warto na koniec dodać, że szczoteczki soniczne Philips Sonicare Protective Clean z serii 6100 wyposażone są w czujnik nacisku, który od razu poinformuje cię, że szczotkujesz zęby za mocno, a wbudowany timer wyznaczy odpowiedni czas szczotkowania danego miejsca.

Nareszcie posiadaczki wrażliwych zębów i dziąseł mogą pożegnać się wątpliwościami na temat poprawnej higieny jamy ustnej!

Więcej informacji o szczoteczkach sonicznych Philips Sonicare znajdziesz na: www.philips.pl

 

 

Artykuł powstał we współpracy z marką Philips.

 

Reklama

Polecane wideo

Polecamy również

Skomentuj