W jego świecie

Cosmo radzi: Jak zadbać o włosy zmęczone wakacjami?

To było intensywne lato? Twoje włosy też do czują!

08października2018
Cosmo radzi: Jak zadbać o włosy zmęczone wakacjami? fot. Unsplash

Czy wakacyjnym wypoczynkiem można się zmęczyć? Oczywiście, że tak. Wie o tym każda podróżniczka, która latem stawia na aktywne spędzanie wolnego czasu. Dalekie wyprawy, palące słońce, kąpiele w słonym morzu i zmiany temperatur wynikające z ciągłego przemieszczania się między klimatyzowanymi pokojami hotelowymi a gorącym powietrzem na zewnątrz odbijają się zarówno na kondycji Twojego organizmu, a więc również włosów. Z kolei jeżeli spędzałaś lato na zwiedzaniu wielkich miast, Twoje włosy wymagają solidnej detoksykacji.

Warto też pamiętać, że wielkimi krokami zbliża się okres jesienno-zimowy, który jest dla nas trudny nie tylko psychicznie. Twoje ciało odczuwa narastające zmęczenie, co od razu odbija się na kondycji włosów. Właśnie teraz, na przełomie lata i jesieni, warto zadbać o to, aby wkroczyć w jesień z ciałem zadbanym i odżywionym od stóp do głów kosmetykami, które nie zawierają parabenów, silikonów ani konserwantów. Da się? Oczywiście, że tak! I tak – a propos głowy – w zależności od tego, jak spędziłaś wakacje, polecamy dwa sposoby na skuteczną pielęgnację Twoich włosów, aby przywrócić im naturalny blask.

SYTUACJA 1: NAWILŻENIE PRZESUSZONYCH WŁOSÓW

Dla wszystkich kobiet, które latem podróżowały do ciepłych krajów i pluskały się w słonej morskiej wodzie, polecamy pięciostopniową pielęgnację z użyciem nawilżających kosmetyków Cameleo Natural z linii Aqua Action. Najpierw nakładamy specjalną Pre-maskę włosów Aqua Action z intensywnie nawilżającym olejem chia i odżywczym masłem shea. Jak sama nazwa produktu wskazuje – stosujemy go jeszcze przed użyciem szamponu. Oczyszczające i zmiękczające działanie pre-maski to doskonały wstęp do pielęgnacji włosów przed zastosowaniem szamponu. Dzięki temu odpowiednio przygotujesz włosy do dalszych zabiegów, a także zapewnisz lepsze działanie pozostałych kosmetyków. Włosy i skóra głowy są wstępnie oczyszczone, a te ostatnie otrzymują dodatkowy zastrzyk miękkości.
Jak stosować: niewielką ilość pre-maski rozprowadź na suchych włosach. Pozostaw na około 1 minutę, a następnie umyj włosy szamponem. Używaj codziennie lub według potrzeb.

 

Pre-maska Aqua Action
Pojemność: 250 ml

Cena: 18,40 pln

 

I tak płynnie przechodzimy do mycia włosów Szamponem nawilżającym Aqua Action

Oprócz łagodnych i naturalnych składników myjących, zawiera on też olej z nasion chia (szałwii hiszpańskiej) o intensywnie nawilżających właściwościach. Stanowi punkt wyjściowy całej pielęgnacji, zaraz po wyżej wymienionej masce!
Jak stosować: niewielką ilość produktu nanieś na włosy, masuj do wytworzenia się piany, a następnie dokładnie spłucz. Powtórz w razie konieczności.

 

 Szampon nawilżający Aqua Action

Pojemność: 250 ml
Cena: 16,80 pln

 

W kolejnym kroku stosujemy Odżywkę nawilżającą Aqua Action z olejem chia i masłem shea. To niezbędna dawka dobroczynnych (a przy okazji rozkosznie pachnących) składników, która sprawi, że twoje włosy będą lśniące, gładkie i – co równie ważne – nieobciążone.
Jak używać: nanieś niewielką ilość na wilgotne, umyte włosy. Wmasuj od końcówek w górę, a następnie dokładnie spłucz.

 

Odżywka nawilżająca Aqua Action

Reklama

Pojemność: 200 ml
Cena: 15,20 pln

 

Pora na przedostatni krok, czyli spryskanie włosów Nawilżającym sprayem octowym Aqua Action. Zgadza się – ta odżywka w sprayu zawiera ocet! Jego dobroczynny wpływ doskonale znały nasze babcie, które płukały włosy czystym octem dla efektu miękkich i lśniących włosów. Spray Aqua Action zawiera też olej z nasion chia i działa nieprzerwanie od jednego mycia do kolejnego, dla poprawy kondycji włosów i skóry głowy.
Jak stosować: spryskaj umyte, wilgotne włosy oraz skórę głowy. Nie spłukuj. Używaj dwa razy w tygodniu.

 

Nawilżający spray octowy Aqua Action

Pojemność: 200 ml
Cena: 15,20 pln

 

Na koniec nakładamy na włosy Serum nadające efekt miękkiego wykończenia Aqua Action. To rewelacyjne SOS dla zniszczonych końcówek i nieokiełznanych pasm włosów. Zawiera tylko naturalne olejki i emolienty, a także bazę całej linii kosmetyków, czyli olej chia i masło shea. Dzięki temu uzyskujemy natychmiastową poprawa kondycję końcówek włosów i niezdyscyplinowanych pasm.
Jak stosować: niewielką ilość serum delikatnie wmasuj w końcówki włosów i wybrane pasma. Nie spłukuj.

 

Serum nadające efekt miękkiego wykończenia Aqua Action

Pojemność: 55 ml
Cena: 15,20 pln

 

SYTUACJA 2: DETOKSYKACJA WŁOSÓW ZANIECZYSZCZONYCH

Z kolei kobietom, które lato spędzały raczej na zwiedzaniu wielkich metropolii, polecamy zafundowanie sobie dogłębnego detoksu. Wymaga go nie tylko cera i ciało, ale również włosy. Doskonałym rozwiązaniem będzie tu zastosowanie kosmetyków Cameleo Natural – tym razem z linii Detox. Jest ona przeznaczona do włosów normalnych oraz do włosów z tendencją do przetłuszczania się. Tak jak w sytuacji nr 1, punktem wyjścia jest nałożenie Pre-maski Detox. Innowacyjny produkt przeznaczony do stosowania przed użyciem szamponu. Jako pierwszy krok kuracji, zawierająca bogatą w minerały glinkę i orzeźwiającą szałwię maseczka, pozwoli kompleksowo zadbać o kondycję włosów.
Jak stosować: niewielką ilość pre-maski rozprowadź na suchych włosach. Pozostaw na około 1 minutę, a następnie umyj włosy szamponem. Używaj codziennie lub według potrzeb przed myciem.

 

Pre-maska Detox

Pojemność: 250 ml
Cena: 18,40 pln

 

Analogicznie do poprzedniej sytuacji, w drugim kroku myjemy włosy Szamponem oczyszczającym Detox zawierające te same składniki, co Maska przed myciem włosów.
Jak stosować: niewielką ilość produktu nanieś na włosy, masuj do wytworzenia się piany, a następnie dokładnie spłucz. Powtórz w razie konieczności.

 

Szampon oczyszczający Detox

Pojemność: 250 ml
Cena: 16,80 pln

 

Kolejnym krokiem jest nałożenie na włosy Odżywki oczyszczającej Detox z glinką i szałwią, dzięki której nasze włosy będą lśniące i gładkie, bez tłustego połysku.

Jak stosować: nanieś niewielką ilość na wilgotne, umyte włosy, wmasuj od końcówek w górę, dokładnie spłucz.

 

 Odżywka oczyszczająca Detox

Pojemność: 200 ml
Cena: 15,20 pln

 

W kroku czwartym znów polecamy Oczyszczający spray octowy – tym razem z linii Detox. Poza octem, ważnym składnikiem tego wyjątkowego produktu jest szałwia
o właściwościach orzeźwiających.

Jak stosować: spryskaj umyte wilgotne włosy oraz skórę głowy. Nie spłukuj. Stosuj dwa razy w tygodniu.

 

Oczyszczający spray octowy Detox

Pojemność: 200 ml
Cena: 15,20 pln

 

Zabieg kończymy nałożeniem Serum nadającego efekt miękkiego wykończenia Detox. Kosmetyk zawiera naturalny ekstrakt z szałwii, dzięki czemu okiełzna najbardziej niezdyscyplinowane końcówki i pasma włosów.
Jak stosować: niewielką ilość serum delikatnie wmasuj w końcówki włosów i/lub wybrane pasma. Nie spłukuj. Używaj według potrzeb.

 

Serum nadające efekt miękkiego wykończenia Detox

Pojemność: 55 ml
Cena: 15,20 pln

 

Używałyście już produktów Cameleo Natural z linii Aqua Action lub Detox? Jakie są wasze wrażenia?

Reklama

Polecane wideo

Polecamy również

Skomentuj