W jego świecie

Dlaczego faceci nie lubią niczego planować?

Usłyszeć od niego jasną deklarację to czasami zadanie ponad siły...

Alina Geres

13października2014
Dlaczego faceci nie lubią niczego planować? "To co? Zostajemy czy jedziemy dalej?"

Najchętniej zaplanowałabyś z nim w roli głównej swoje następne 10 lat: ślub (no dobra, przynajmniej stały związek), mieszkanie, niezła praca, dziecko (później), ale... on nie jest w stanie ogarnąć nawet najbliższego tygodnia! A przecież piękne powiedzenie mówi, że

"Trzeba sięgać dalej niż na wyciągnięcie ręki, bo po cóż byłoby niebo?

Reklama

Dlaczego tak trudno o to niektórym facetom? Odpowiedź jest banalna: Po pierwsze, mężczyźni nie lubią być do niczego zmuszani, a po drugie nie chcą czuć się zobowiązani do zrobienia czegokolwiek - na wypadek, gdyby przytrafiła im się lepsza okazja... Tak, czasami tą okazją jest nowa dziewczyna! Ale nie sięgajmy po tak skrajne przykłady. 

Zaplanowałaś wyjazd na weekend do Krakowa już miesiąc temu, a on wciąż nie dał ci odpowiedzi, czy zamierza jechać z tobą? No, a jeśli trafi mu się w tym samym czasie męski wypad na finał Mistrzostw Świata na żużlu albo jakimś cudem zdobędzie bilet na mecz Polaków w eliminacjach Mistrzostw Europy?  Albo chociaż wieczór kawalerski któregoś z kumpli? Nie może przecież odmówić! Wie też, że i tobie zrobiłby przykrość, gdyby zrezygnował ze wspólnego wypadu na weekend, dlatego woli nic nie obiecywać i nic nie planować. 

I jest jeszcze jedna sprawa: wielu facetów (z nami niektórymi też tak jest) żyje tu i teraz, cieszy się bieżącą chwilą i nie chce zawracać sobie głowy myśleniem o czymś odległym. Dlatego, jeśli chcesz sprawdzić, czy facet, z którym teraz się spotykasz, jest tym, z którym powinnaś wiązać swoją przyszłość, poproś go np. o to, by to on zaplanował wasz następny weekend. Jeśli podejmie wyzwanie, jest o co walczyć:)

fot. Thinkstock

 

Reklama

Polecane wideo

Polecamy również

Skomentuj