W jego świecie

Po co mężczyznom sutki?

O większości tych informacji do tej pory nie miałyśmy pojęcia.

Anna Mierzejewska

13kwietnia2018
Po co mężczyznom sutki? fot. iStock

Po co tak naprawdę mężczyźni potrzebują sutków? Nie służą im przecież do karmienia. Zapewne choć raz zastanawiałaś się nad tym, dlatego przychodzimy z gotową odpowiedzią. A raczej odpowiedziami, bo jest ich aż kilka!

 

Co najważniejsze, sutki formują się u płodu już w łonie matki. Lekarze twierdzą, że ​​rozwój brodawki występuje na około tydzień przed wystąpieniem zróżnicowania płciowego w zarodkach, dlatego zarówno mężczyźni, jak i kobiety mają sutki. 

 

1. Mężczyźni, niestety, również mogą zachorować na raka piersi

Ponieważ ich piersi składają się z tych samych tkanek, co u kobiet. Kobiety mają jednak piersi większe, a zatem rak może rozwinąć się wraz z ich rozwijaniem się. Mimo to, lekarza uczulają, aby zwracać uwagę na guzki czy przebarwienia w tych okolicach u obu płci.

 

2. Laktacja zdarza się także u mężczyzn

Reklama

Może do tego dojść w przypadku podania mężczyźnie dużej ilości hormonów żeńskich. Jeśli jednak dzieje się tak samoistnie, należy niezwłocznie odwiedzić lekarza.

 

3. Mężczyźni także czerpią przyjemność ze stymulacji sutków

Sutki są bardzo wrażliwe u obu płci, i to w takim samym stopniu! Mają bowiem taką samą ilość zakończeń nerwowych. 

 

4. Mężczyźni także potrafią doświadczyć orgazmu sutkowego

Myślałaś, że to przydarza się tylko kobietom? Nic bardziej mylnego! Odpowiednia stymulacja sutków także może doprowadzić faceta do wielkiego "O". 

 

5. Istnieje zabieg redukcji piersi u mężczyzn

Przy czym, różni się on znacznie od procedury, która jest wykonywana w przypadku kobiet. Faceci pozbywają się nadmiaru tłuszczu lub skóry, zaś u kobiet ważne jest, aby zmniejszyć ich rozmiar, a zatem i wagę, co odciąża kręgosłup.

 

Ile z tych informacji stanowi dla Was nowość?

 

 

 

 

 

 

 

Reklama

Polecane wideo

Zobacz galerię - 9 zdjęć

Polecamy również

Skomentuj