Uroda

5 rzeczy, które przyspieszają starzenie się szyi

Każda z nas chce jak najdłużej zachować świetny wygląd. Zwłaszcza dbamy o twarz. Kupujemy kremy i biegamy na zabiegi. A co z szyją? Okazuje się, że o nią nie dbamy, a nawet jej szkodzimy. Zobacz, co dodaje jej lat.

10lipca2014
5 rzeczy, które przyspieszają starzenie się szyi Czemu to, co piękne musi być niezdrowe albo tuczące?!

1. Nadmiar perfum

Jeśli pryskasz szyję perfumami, nie rób tego! Alkohol zawarty w perfumach wysusza skórę, czym przyczynia się do powstawania zmarszczek. Poza tym, niektóre perfumy zawierają piżmo, które powoduje, że skóra staje się bardziej podatna na słońce (mogą nawet wystąpić przebarwienia). Dlatego, stosuj perfumy tylko na nadgarstki.

2. Zbyt ciężka biżuteria

Reklama

Rozumiem, że ten piękny (ale straszliwie ciężki) naszyjnik idealnie pasuje do małej czarnej, ale może rozciągać skórę szyi, przez co ta, traci jędrność.

3. Brak nawilżenia

Dbasz o odpowiednie nawilżenie skóry twarzy, ale zapominasz o szyi. A ona tak samo go potrzebuje. Nie zapominaj o niej i wcierając krem, masuj ją opuszkami palców zawsze od dołu do góry. Wybierając kosmetyk, zwróć uwagę, czy zawiera: kwas hialuronowy, retinol i witaminę C.

4. Chudnięcie i tycie

Jeśli twoja waga waha się o 10 kg, nie zdziw się, że w końcu w lustrze zobaczysz u siebie zamiast łabędziej, indyczą szyję. Postaraj się utrzymać stałą wagę. Takie wahania szkodą nie tylko szyi, ale całemu organizmowi.

5. Brak ochrony UV

Plamy słoneczne są pierwszą oznaką zmarszczek. Lepiej zapobiegać niż leczyć. Nie oszczędzaj na ochronie UV i stosuj filtr na skórę szyi.

 

 

fot. "Śniadanie u Tiffany'ego" Jurow-Shepherd

Reklama

Polecane wideo

Polecamy również

Skomentuj