Uroda

Domowe sposoby na usunięcie smug po samoopalaczu

Miała być złota opalenizna, a wyglądasz jak pomarańczowy dalmatyńczyk? Dowiedz się, jak zmyć samoopalacz.

20czerwca2014
Domowe sposoby na usunięcie smug po samoopalaczu "Co ja zrobiłam"?

1. Jak usunąć plamy z twarzy?

Reklama

To chyba najgorsze, co może się przytrafić. Smugi na nogach można zawsze ukryć pod dżinsami, ale co z pomarańczowymi plamami na buzi? Na szczęście, nie musisz chować głowy w piasek. Uratuje cię niezastąpiona soda oczyszczona. Wmasuj w skórę odrobinę sody. Następnie dodaj trochę wody, żeby stworzyć pastę, która świetnie złuszczy naskórek. Przemyj twarz wodą i powtórz zabieg. 

2. Jak pozbyć się ciemnych smug z ciała?

Proszę, daruj sobie brutalne tarcie skóry pumeksem. Nie dręcz swojego ciała, bo to nie jego wina, że zrobiły się smugi. Zamiast tego, posmaruj skórę grubą warstwą oliwki dla dzieci i odczekaj 30 minut, aż skóra stanie się miękka. Następnie wskocz do wanny i potraktuj smugi peelingiem do ciała. Nie boli, a efekt jest wspaniały - gładka skóra i równa opalenizna.

3. Jak "wybielić" dłonie?

Czyżbyś zapomniała o rękawiczkach i teraz masz dłonie w kolorze soczystej mandarynki? Znam ten problem i mam rozwiązanie: sok z cytryny i... soda oczyszczona. Zmieszaj sok z sodą w takich proporcjach, żeby wyszedł peeling. Następnie wcieraj go w dłonie, aż efekt mandarynki zniknie. Dodatkowo, pięknie je wygładzisz.

Reklama

Polecane wideo

Polecamy również

Skomentuj