Uroda

5 błędów, jakie popełniasz podczas suszenia włosów

Nigdy tego nie rób!

11kwietnia2019
5 błędów, jakie popełniasz podczas suszenia włosów fot. istock.com

Jakie uczesania są najmodniejsze w tym sezonie? Jak najbardziej naturalne, proste w wykonaniu, a przede wszystkim takie, które już na pierwszy rzut oka wskazują, ze włosy tryskają zdrowiem. Nieraz już się przekonałyśmy, że codzienne modelowanie bardzo obciąża i niszczy włosy. Jak  tego uniknąć? Nie popełniajcie tych pięciu błędów!

#1 Nieprawidłowo myjesz włosy

Zacznijmy od początku, czyli od mycia. Szampon jest kosmetykiem przeznaczonym przede wszystkim do pielęgnacji skóry głowy. Wystarczy, że wmasujesz go w skórę głowy, a powstała piana, spływając w dół, sama dosięgnie końcówek. Nie pocieraj przy tym końcówek, aby ich nie naruszyć. To w zupełności wystarczy, aby oczyścić włosy na całej długości.

Druga sprawa: odżywka, serum i mgiełka. Te kosmetyki, w odróżnieniu od szamponu, przeznaczone są do pielęgnacji włosów. Staraj się więc nakładać je odwrotnie, czyli tylko na końcówki, co najwyżej do połowy długości włosów.

fot. Gregory Pappas/Unsplash

Reklama

#2 Zbyt agresywnie suszysz włosy

Przechodzimy do kolejnego kroku pielęgnacji. Idealną sytuacją jest pozostawienie włosów do wyschnięcia, ale mało która z nas ma na to czas. No, może w weekend. Zwykle, aby przyspieszyć suszenie, pocieramy energicznie włosy ręcznikiem. To wielki błąd! Zamiast tego, na parę chwil zwiń włosy w turban i pozwól wsiąknąć wodzie w ręcznik. Następnie bardzo delikatnie i powoli rozczesz włosy palcami. Pamiętaj też, aby nie iść spać z mokrymi włosami – w nocy mogą się w najlepszym wypadku nieestetycznie pognieść, a w najgorszym – po prostu połamać.

#3 Suszysz włosy w zbyt wysokiej temperaturze

Nie nastawiaj też suszarki na najwyższą temperaturę, bo cała pielęgnacja nawilżającym szamponem, odżywką, maską i mgiełką pójdą na marne. Włosy stracą swoje naturalne nawilżenie, a co za tym idzie – sprężystość i blask. Rozwiązanie? Stosuj chłodny nawiew lub suszarkę z czujnikiem, który sam dopasuje temperaturę, aby nie przesuszyć włosów. Przykład: suszarka Philips MoistureProtect HP8281/00, która wyposażona jest właśnie w taki czujnik.

Urządzenia Philips z linii MoistureProtect / fot. materiały prasowe

#4 Modelujesz mokre włosy

Nigdy, przenigdy tego nie rób! Używanie lokówki czy prostownicy na mokre włosy nieodwracalnie je uszkodzi. Najpierw więc dokładnie, ale łagodnie wysusz włosy. Potem, tuż przed użyciem urządzenia modelującego, spryskaj włosy sprayem termoochronnym – to sprawdzony trik fryzjerów w profesjonalnych salonach, który przygotowuje włosy do kontaktu z wysoką temperaturą.

#5 Używasz zbyt agresywnego urządzenia do modelowania

Wiele z tych urządzeń wyrządza naszym włosom wielką krzywdę, Dlatego polecamy pożegnać się z twoją przedpotopową lokówką i wymienić ją na bardziej inteligentne urządzenie, które zadba o kondycję włosów. My uwielbiamy rewelacyjną i bardzo wygodną w użyciu, pionową lokówkę Philips MoistureCare, która – tak jak wspomniana wyżej suszarka – jest wyposażona w inteligentny czujnik temperatury. Lokówka generuje też ujemnie naładowane jony, które zapobiegają puszeniu się włosów i dodają im zdrowego blasku. Z kolei 3 ustawienia czasu, temperatury i kierunku kręcenia włosów umożliwiają idealne dopasowanie zabiegu do naszych potrzeb.

Lokówka Philips MoistureProtect / fot. materiały prasowe

 

Mamy nadzieję, że skorzystałaś z naszych porad – twoje włosy z pewnością ci się za to odwdzięczą!

 

Advertisement

Polecamy również

Skomentuj