Uroda

Rutynowy Update – czyli jak zmienić swoje nawyki pielęgnacyjne

Zasady codziennej pielęgnacji masz w małym palcu. Ale...

10marca2019
Rutynowy Update – czyli jak zmienić swoje nawyki pielęgnacyjne fot. istock.com

Ponieważ pojawiają się nowe zagrożenia dla skóry takie jak smog, stres oksydacyjny i zmarszczki spowodowane korzystaniem z technogadżetów warto, żebyś zrobiła update swoich nawyków.

Stary nawyk: Nawet gdy pada deszcz, nakładasz filtr UV

Nowa zasada: Pod filtr UV nakładaj antyoksydant Pewnie pomyślisz: I co jeszcze? Może przekona cię fakt, że nakładając antyoksydant (np. serum z wit. C lub jeszcze lepiej: z witaminami C i E – wtedy jego moc wzrasta), rozwiązujesz kilka problemów równocześnie. Chronisz skórę przed promieniowaniem UV (o fotostarzeniu i nowotworach skóry chyba nie musimy przypominać), ale również przed stresem oksydacyjnym, spowodowanym m.in. zanieczyszczeniami.

Reklama

Bonus: antyoksydanty będą chroniły skórę, gdy zdarzy ci się zapomnieć o dołożeniu filtra.

Stary nawyk: Stymulujesz skórę aktywnymi składnikami, bo to dla niej dobra gimnastyka.

Nowa zasada: Daj jej odetchnąć Tak jak my zachłysnęłaś się efektami, jakie dają kwasy i retinol? Bądź ostrożna. Nadmierna stymulacja skóry plus zanieczyszczenie powietrza i nieodpowiednia dieta, to prosta droga do stanów zapalnych skóry. A to powoduje jej przedwczesne starzenie. Na co dzień przestaw się więc na delikatniejszą pielęgnację z roślinnymi składnikami, a kosmetyki z silnie działającymi substancjami traktuj jako specjalną kurację.

Stary nawyk: Trzymasz się wybranej linii kosmetyków co najmniej przez 3 miesiące.

Nowa zasada: Żongluj pielęgnacją Ubranie dostosowujesz do potrzeb i pogody, podobnie rób z kremami. Jeśli cały dzień spędzasz w klimatyzowanym biurze, najlepiej sprawdzi się mocno nawilżające serum i krem, a gdy planujesz weekendowy wyjazd, najważniejsza będzie ochrona przed UV. Zmiana kremu na lżejszy i nałożenie oczyszczającej maski przed okresem zapobiegnie wypryskom. Martwisz się, że zanim zdążysz zużyć wszystkie kremy, ich aktywne substancje zdążą wyparować? Wybieraj opakowania z dozownikiem – składniki są w nich bezpieczniejsze, są też bardziej higieniczne.

Stary nawyk: Nakładanie kremów kończysz na brodzie (chociaż wiesz, że powinnaś na dekolcie).

Nowa zasada: zadbaj o szyję Dlaczego to takie ważne? Bo ciągłe korzystanie ze smartfonów i tabletów, niesie za sobą konsekwencje w postaci nowych zmarszczek. Nie wierzysz? Opuść głowę i spójrz w lusterko. Zmarszczki, które zobaczysz na szyi, to najlepszy motywator, by objąć tę partię ciała sumienną pielęgnacją. Dlatego codziennie nakładaj krem na szyję i dekolt.

Reklama

Polecane wideo

Polecamy również

Skomentuj