Uroda

Oto jak błyskawicznie zmienisz swój naturalny kolor oczu

Dowiedz się, jak działają soczewki i czy każdy kolor pasuje do każdej tęczówki!

05lutego2019
Oto jak błyskawicznie zmienisz swój naturalny kolor oczu fot. Alex Perez / Unsplash

Soczewki kontaktowe na początku służyły tylko do korekcji wad wzroku. Obecnie jednak mogą pełnić funkcję estetyczną, pozwalając na szybką zmianę koloru naszych oczu. Możemy w ten sposób na czas ich noszenia zmienić się osoby o oczach błękitnych lub zielonych, ale możemy również wykorzystać bardziej ekstrawaganckie kolory i wzory.

Soczewki kolorowe zerówki idealne do szybkiej metamorfozy

Soczewki kolorowe zerówki to idealne rozwiązanie dla osób, które chcą szybko zmienić swój wygląd. Moda na kolorowe kontakty kojarzy się od lat z przemysłem kosmetycznym, choć trzeba zaznaczać, że jakość wykonania kolorowych „kontaktów” nie odbiega od soczewek korekcyjnych. Również w tym wypadku mamy do czynienia z wysokiej jakości materiałem hydrożelowym o dużym uwodnieniu, a w ostatnim czasie także z soczewkami kolorowymi z nowoczesnego materiału silikonowo-hydrożelowego.

Soczewki kolorowe bez korekcji wady wzroku możemy mogą podkreślać i intensyfikować naturalną barwę oczu, ale mogą ją również diametralnie zmieniać. Ciekawym rozwiązaniem są również soczewki z wzorami. Warto tu zapewnić, że dzięki nowoczesnej technologii żadna z tych soczewek, nawet szczególnie ciemnych nie ma wpływu na widziany przez nas obraz.

Reklama

Soczewki kolorowe do ciemnych i brązowych oczu

Kiedy wybieramy soczewki kontaktowe musimy wziąć pod uwagę swój naturalny kolor oczy. Soczewki kolorowe do ciemnych oczy mogą stanowić wyzwanie, ponieważ nie wszystkie barwy będą w tym przypadku dostępne. Osoby o ciemnych oczach, jeśli chciałyby coś zmienić, powinny wybrać soczewki w pełni kryjące naturalny kolor tęczówki. Jeśli jesteś posiadaczką lub posiadaczem ciemnych oczu możesz dla pewności skorzystać z szablonów dostępnych w salonach optycznych, by mieć pewność, że uzyskasz zadowalający efekt. Z całą pewnością natomiast możesz zdecydować się na wybór ekstrawaganckich soczewek z wzorami, które będą idealnym dopełnieniem

Jakie soczewki kolorowe do zielonych, a jakie do niebieskich oczu?

W przypadku jasnych oczu mamy znacznie więcej możliwości, ponieważ możemy zdecydować się takie modele, które podkreślają naszą naturalną barwę, jak i kompletnie ją zmieniają. Zarówno kolorowe soczewki do zielonych oczu, jak i kolorowe soczewki do niebieskich oczu dają nam dzięki temu szereg możliwości. Często producenci soczewek oferują nam nawet kilkanaście różnych odcieni „kontaktów”. Do tego dochodzą oczywiście soczewki w pełni kryjące barwę tęczówki, jak i te z wzorami.

Zazwyczaj jednak użytkownicy wybierają bardziej zachowawcze rozwiązania, które wyglądają jednak oszałamiająco. W przypadku niebieskich oczu można się więc często spotkać z wyborem All Vue Colors™ Blue i Turquoise, które pięknie podkreślają naturalny błękit. W przypadku zielonych oczu dużą popularność cieszy się szmaragd.

Zmiana odcienia tęczówki i eliminacja wady wzroku dzięki soczewkom kolorowym z  korektą

Kolorowe soczewki kontaktowe mogą mieć również właściwości korekcyjne. Na rynku znajdziemy soczewki kontaktowe z mocą korekcyjną, które możemy nosić przez jeden dzień, dwa tygodnie, a także miesiąc. W przypadku tego rodzaju soczewek warto się oczywiście wybrać na badanie okulistyczne, podczas którego przebadany zostanie nasz wzrok, aby twoje soczewki były odpowiednio dobrane do wady. Warto zauważyć, że od pewnego czasu również osoby z astygmatyzmem mogą zmieniać wygląd swoich oczu za pomocą tego typu soczewek. Tego rodzaju soczewki znajdziemy przede wszystkim w ofercie dużych producentów.

W przypadku soczewek kolorowych, podobnie jak to ma miejsca w przypadku tradycyjnych „kontaktów”, powinniśmy również zadbać o ich pielęgnację, jak i higienę naszych oczu. Nie nośmy tego typu soczewek zbyt długo i pamiętajmy o ich regularnym czyszczeniu za pomocą płynu pielęgnacyjnego. Jeśli stosujemy soczewki korekcyjne kolorowe podczas pracy przy komputerze zróbmy sobie przerwę co dwie godziny i zakroplmy swoje oczy. Dzięki tym kilku radom będziemy w stanie zachować swoje oczy w odpowiednim zdrowiu, jednocześnie ciesząc się z intrygujących metamorfoz, jakie oferują nam kolorowe soczewki kontaktowe.

 

Materiał partnera

 

Reklama

Polecane wideo

Polecamy również

Skomentuj