Uroda

O tym zastosowaniu balsamu do ust nie wiedziałaś

Nie i nie chodzi o usta!

Katarzyna Lemanowicz

17lutego2019
O tym zastosowaniu balsamu do ust nie wiedziałaś fot. istock.com

Czy jest wśród was choć jedna dziewczyna, która w swojej torebce nie ma odżywczego balsamu do ust? Raczej nie! A kiedy jeszcze dowiecie się co można wyczarować z jego pomocą, będziecie oczarowane.

Lucia Pica, Global Creative Designer Makijażu i Koloru marki Chanel odkryła jego nowe zastosowanie w trakcie szukania inspiracji do stworzenia nowej kolekcji produktów makijażowych.

Reklama

Chodzi o to, że balsam do ust – pielęgnacyjny, bezbarwny – świetnie sprawdza się jako baza do uzyskania mokrego efektu na skórze. Oprócz, wiadomego, nawilżania skóry, daje subtelny połysk, odmładza i dodaje takie soczystego efektu na skórze.

Jak podkreśla Lucia – w materiale dla cosmopolitan.com – jej ulubione obszary dla zastosowania balsamu do ust to kości policzkowe i powieki.

Jak nałożyć balsam?

Nakładaj go małymi ruchami, bardzo delikatnymi. Oczywiście, świetnie sprawdzi się ten produkt od Chanel: Baume Essential (cena ok. 175zł), który swoją drogą występuje również w nieco złocistej wersji.

W tej dużo tańszej i niczym nie ustępującej wersji od BasicLab (cena ok. 10zł) zakochałyśmy się od pierwszego użycia. Nie dość, że świetnie spełnia swoją rolę to jeszcze cudownie pachnie, przypominając dzieciństwo, a mianowicie gumą Donald. Pamiętasz ten zapach? My jesteśmy oczarowane.

Z kolei ten balsam do ust EMBRYOLISSE (cena ok. 30zł) równie świetnie chroni i łagodzi nawet bardzo suche i zniszczone usta. Co istotne, zawiera naturalne składniki aktywne: masło karité, olejek kokosowy, makadamia oraz rycynowy, a także witaminę E. Świetnie sprawdzi się przez cały rok. 
Reklama

Polecane wideo

Polecamy również

Skomentuj