Uroda

W sercu Warszawy powstał salon inspirowany legendą fryzjerstwa

Byłyście już tam?

07grudnia2018
W sercu Warszawy powstał salon inspirowany legendą fryzjerstwa fot. materiały prasowe

1909 Fryzjerzy to nowe miejsce na urodowej mapie stolicy, które założyła para mistrzów fryzjerstwa z wieloletnim doświadczeniem – Kasię Poniatowską-Miłek i Darka Miłka. Ideą, która przyświeca właścicielom salonu to połączenie współczesnej innowacyjności z nie starzejącą się klasyką, którą uosabia postać Antoniego Cieślikowskiego, legendarnego „króla fryzjerów – fryzjera królów”. Widać to chociażby w wystroju tego pięknego miejsca.

Reklama

Salon 1909 zlokalizowany jest w kamienicy z 1893 roku przy ulicy Hożej 42 w Warszawie, która została wpisana do rejestru zabytków. Jest też jeden z nielicznych śródmiejskich budynków, który przetrwał w całości II wojnę światową. Odrestaurowana pod okiem konserwatora z dbałością o detal, kamienica łączy najlepsze tradycje rzemieślnicze. Wnętrze salonu, składające się z dwóch poziomów, zostało zaprojektowane przez Kingę Mostowik – absolwentkę Architektury Wnętrz ASP w Warszawie w pracowni Projektowania Mebla. W latach 1998 – 2008 była szefową stylistów Elle Decoration Polska. Jest scenografem, architektem wnętrz, designerką. Projektuje wnętrza prywatne i publiczne. Wykłada na ASP w Łodzi i School of Form w Poznaniu. Projektantka postawiła na stylowy miks granatu i złota z zachowaniem oryginalnych elementów budynku i kameralnego charakteru przestrzeni.

Z usług salonu 1909 mogą skorzystać kobiety i mężczyźni. W ofercie dla kobiet znajdziemy pielęgnację, strzyżenie i koloryzację w oparciu o markowe kosmetyki i obowiązujące trendy. Panowie z zarostem znajdą tu usługę strzyżenia brody dopasowanej do kształtu twarzy, koloryzację, w tym odsiwianie, oraz pielęgnację dopasowaną do rodzaju i struktury włosów. Dodatkowo, mistrzowie fryzjerstwa oferują zabiegi regeneracyjne, w tym kultowy zabieg 1909 oraz zabieg keratynowy, pozwalający na regenerację włosów puszących się lub zniszczonych.

Na koniec kilka słów o samym Antoine – legendzie światowego fryzjerstwa. Był synem szewca i z fryzjerstwem zetknął się po raz pierwszy w wieku 11 lat. Naukę zawodu rozpoczął w Łodzi, aby w 1901 roku wyjechać do Paryża. Wypromował nową fryzurę a’la garçon, czyli na chłopczycę, która w połączeniu z sukienkami Coco Chanel stała się początkiem nowego wizerunku kobiety po I wojnie światowej. Czesał między innymi Brigitte Bardot, Edith Piaf i Josephine Baker.

 

Materiał promocyjny

Reklama

Polecane wideo

Polecamy również

Skomentuj