Uroda

Co mówią o tobie twoje szkodliwe beauty nawyki?

Okazuje się, że... wiele

Lena Sikor

07września2018
Co mówią o tobie twoje szkodliwe beauty nawyki? Co mówią o tobie twoje szkodliwe beauty nawyki? / fot. Unsplash

Każda z nas ma swój "urodowy grzech": niektóre dziewczyny nie mogą oprzeć się wyciskaniu pryszczy, inne gryzą paznokcie, a jeszcze inne ciągle dotykają swoich... włosów. Psychologowie są zgodni, że każda z tych czynności określa twój charakter!

Jeśli obgryzasz paznokcie...

Jesteś perfekcjonistką. Jesteś bardzo odpowiedzialna i dokładna, więc dbasz o najdrobniejsze szczegóły, co czasami może opóźniać realizację zadań. Pozwól sobie na większy luz, ponieważ osiągnięcie ideału jest niemożliwe. Częściej konsultuj się z innymi osobami i dziel się ciężarem odpowiedzialności - wtedy zapomnisz o stresie i obgryzaniu paznokci.

 

Reklama

fot. Unsplash

Jeśli wyciskasz pryszcze...

Psychologowie uważają, że wszelkie problemy ze skórą to skutek walki między twoim wewnętrznym ja, a światem zewnętrznym. Skóra to bariera, która je oddziela, dlatego chęć skrzywdzenia jej (a za to uważa się wyciskanie pryszczy) przypomina nieświadomą próbę bycia bardziej otwartą i ufną. Spotykaj się z przyjaciółmi, zawieraj nowe znajomości, albo zaangażuj się w nowe hobby. Uwierz, że dobrych ludzi jest więcej niż złych.

Jeśli ciągle dotykasz swoich włosów...

Robisz, a za chwilę rozplątujesz warkocz? Nawijasz loki na palce? Ciągniesz za włosy? Co mówi ten nawyk? Po prostu się zastanawiasz. Masz tendencję do wielokrotnych analiz wydarzeń z przeszłości - wciąż poszukujesz trafniejszych odpowiedzi, właściwszych porad, lepszych wyborów... Pomyśl, czy warto tracić na to czas. Co było - minęło, i nawet jeśli coś poszło nie tak - trudno. Poświęć więcej uwagi teraźniejszości i spróbuj traktować błędy jako lekcje. Tak, wyszło nie najlepiej, ale to już przeszłość.

 

fot. Unsplash

Jeśli ciągniesz się za rzęsy...

Niektóre osoby potrafią całkowicie je wyrwać! Podłoże psychologiczne tego nawyku to ukryta agresja. Jesteś obrażona, zdenerwowana lub rozczarowana, ale nie pozwalasz sobie na wybuch emocji. Tłumisz je w środku, powodując dyskomfort, a nawet ból. Daj upust uczuciom! Idź na siłownię, pobiegaj, napisz list do osoby, która cię skrzywdziła, albo powiedz znajomym, że ktoś niesłusznie cię potraktował. Nie trzymaj w sobie negatywu, a poczujesz się lepiej.

 

 

Źródło: cosmo.com.ua

Reklama

Polecane wideo

Zobacz galerię - 6 zdjęć

Polecamy również

Skomentuj