Uroda

Pokazała, jak ABSURDALNIE wyglądałoby jej ciało, gdyby spełniała wymagania hejterów

Wszystkie byłybyśmy potworami!

Beata Dżumaga

17kwietnia2018
Pokazała, jak ABSURDALNIE wyglądałoby jej ciało, gdyby spełniała wymagania hejterów Fot. Instagram@chessiekingg

Przeglądając zdjęcia na Instagramie można odnieść wrażenie, że na świecie żyją tylko zachwycająco piękne, długonogie modelki z idealnymi włosami i perfekcyjnymi brwiami, które nawet nie wiedzą, czym jest cellulit i rozstępy. Na szczęście coraz więcej Instagramowych modelek pokazuje prawdziwe realia i głośno mówi o tym, że najważniejsza jest samoakceptacja.

 

Zobacz także: Pokazała na Instagramie prawdę o „perfekcyjnych” zdjęciach

 

Co ciekawe, mimo posiadania „idealnych ciał” nawet najpiękniejsze i najszczuplejsze modelki muszą zmagać się z codziennym hejtem ze strony internautów i krytycznymi komentarzami pod swoim adresem. Internetowe trolle są w stanie wytknąć im dosłownie wszystko – zawsze przecież można być szczuplejszą, mieć większy biust, pełniejsze wargi, czy po prostu – być „seksowniejszą”.

 

 

A post shared by C H E S S I E K I N G (@chessiekingg) on Aug 14, 2017 at 12:37pm PDT

Reklama

 

Brytyjska modelka i trenerka personalna Chessie King pokazała, jak absurdalnie musiałoby wyglądać jej ciało, gdyby zaczęła je zmieniać zgodnie z wymaganiami hejterów. Blogerka wraz z zespołem grafików przygotowała specjalny filmik, w którym jej sylwetka jest przerabiana pod kątem autentycznych komentarzy, które Chessie dostaje na swoim Instagramie.

 

 

Pod swoimi fotkami na modelka dostała komentarze o treści m.in.: „Jesteś taka gruba”, „Dziewczyny nie powinny podnosić ciężarów, twoje ramiona są o wiele za duże”, „Twoje nogi są ogromne, okropność”. Kiedy zabrakło innych argumentów, zawsze można napisać: „Jesteś brzydka, twoja twarz w dalszym ciągu jest obrzydliwa” - co też uczynił jeden z komentujących.

 

Graficy przerabiali sylwetkę Chessie zgodnie z wytycznymi internautów. Wynik końcowy jest naprawdę przerażający – piękna i naturalna dziewczyna zmieniła się w monstrum!

 

 

A post shared by C H E S S I E K I N G (@chessiekingg) on Apr 11, 2018 at 12:36pm PDT

 

Przygotowany filmik jest częścią kampanii przeciwko cyberprzemocy i powstał we współpracy z organizacją The Cybersmile Foundation. Według danych fundacji problem nękania w internecie dotyczy głównie kobiet – dziewczęta narażone na taką formę przemocy dwukrotnie częściej niż chłopcy. Aż 60 proc. młodych kobiet przynajmniej raz spotkało się z negatywnymi komentarzami pod swoim adresem, głównie na Facebooku.

 

 

A post shared by C H E S S I E K I N G (@chessiekingg) on Jan 23, 2018 at 12:36pm PST

 

Naszym zdaniem ta kampania to świetny pomysł i bardzo dosadnie uświadamia, jak absurdalne wymiary przybiera hejt w internecie. Nigdy nie zmieniajcie się, aby dorównać takim „standardom” piękna!

 

Reklama

Polecane wideo

Zobacz galerię - 9 zdjęć

Polecamy również

Skomentuj