Uroda

5 prostych trików, które bardzo ułatwiają manicure

Genialne w swojej prostocie.

25sierpnia2014
5 prostych trików, które bardzo ułatwiają manicure

Szybkie wysychanie

Za 5 min. powinnaś wyjść, ale chciałabyś pomalować paznokcie? Zdążysz. Nalej do miski zimnej wody i wrzuć dużo kostek lodu. Po nałożeniu lakieru do paznokci, zanurz palce na ok. 2 minuty. Gotowe!

Odpryskujący lakier

Na krawędziach paznokci? Po nałożeniu koloru, pomaluj końcówkę paznokcia bezbarwnym lakierem. Twój manicure będzie się trzymał dłużej.

Reklama

Malowanie skórek

Jeśli malujesz paznokcie niczym awangardowy malarz swoje obrazy,  posmaruj brzeg palca (nie dotykając paznokcia!) wazeliną. Potem zrób manicure. Lakier, którym wyjdziesz za kontur paznokcia, przylgnie do wazeliny i będziesz mogła go łatwo oderwać.

Wypadek przy pracy

Wiem, że to może brzmieć obrzydliwie, ale ten trik może cię uratować, jeśli świeżym paznokciem, uderzyłaś np. o krawędź biurka. Zamiast naciskać paznokieć palcem, pośliń lakier.

Usuwanie brokatu

Brokat na paznokciach jest super, ale usunięcie go to prawdziwy koszmar. Obficie polej wacik zmywaczem i taśmą klejącą lub przy pomocy srebrnej folii, przytwierdź do paznokcia. Przez najbliższe 10 minut poczytaj sobie, co nowego na Cosmopolitan.pl :) W tym czasie, brokat odpadnie :).

 

 

 

fot. Thinkstock

Reklama

Polecane wideo

Polecamy również

Skomentuj