Uroda

Znamy idealne wymiary kobiecego ciała według facetów

P.S. Wcale nie są mikroskopijne

Marysia Widawska

26września2016
Znamy idealne wymiary kobiecego ciała według facetów Znamy idealne wymiary kobiecego ciała według facetów/ fot. iStock

Też co kilka miesięcy zaczynasz nową dietę, która ma sprawić, że wreszcie będziesz mieć figurę modelki Victoria's Secret? Po dwóch tygodniach ci się nudzi i stwierdzasz, że masz dość. Później znowu widzisz na Instagramie zdjęcia supermodelek i zaczynasz szukać sposobu, żeby tak wyglądać. I tak w kółko :).

Tymczasem, okazuje, że ideał kobiecego ciała uległ zmianie. I znacznie zbliżył się do rzeczywistości. Popatrz na Kylie Jenner albo Kim Kardashian - to one wyznaczają teraz trendy, a daleko im do szczuplutkich jak niteczka dziewczyn. 

Naukowcy z Teksasu postanowili przyjrzeć się temu zagadnieniu i sprawdzić, jakie wymiary najbardziej podobają się mężczyznom. Obliczyli, że idealną figurę ma angielska modelka, Kelly Brook.

 

Reklama

 

Jak do tego doszli? Otóż wzór idealnych wymiarów przedstawia się następująco: obwód talii powinien równać się 3/4 obwodu klatki piersiowej, a obwód bioder powinien być o 1/3 większy od obwodu talii (jeśli matematyka nie była twoim ulubionym przedmiotem, można się trochę pogubić). Wymiary Kelly to 99-71-94. Pamiętaj jednak, że nie chodzi o liczby, a o ich stosunek do siebie. Też szukasz centymetra? ;)

 

Zastanawiamy się tylko, kiedy naukowcy obliczą idealny wzór męskiego ciała. Masz dla nich jakąś podpowiedź? ;)

 

Zobacz także: Jak w ciągu 100 lat zmieniał się ideał kobiecego ciała?

 

 

 

 

 

 

Reklama

Polecane wideo

Zobacz galerię - 6 zdjęć

Polecamy również

Skomentuj