Uroda

Myślisz o operacji piersi? Poznaj Vectrę!

Urządzenie, które bardzo ułatwia wszelkie operacje piersi.

18sierpnia2014
Myślisz o operacji piersi? Poznaj Vectrę! fot. Thinkstock

O swojej pracy z Vectrą opowiada dr n. med. Lubomir Lembas ze szpitala LuxMed w Warszawie.

Czy operacje piersi to głównie powiększanie?

Zacznijmy od tego, że piersi mają i mężczyźni, i kobiety. U mężczyzn może pojawić się problem ginekomastii, którą można leczyć liposukcją (lipomastia), czasami trzeba usunąć pierś, a czasami połączyć obie te metody. Operacjom piersi poddają się także osoby transseksualne. Jednak to jest mniejszość. Głównym nurtem są kobiety, bo dla każdej kobiety piersi są bardzo ważne. To nie tylko kwestia estetyczna, ale także mentalna i seksualna. Kolejnym ogromnym nurtem jest chirurgia rekonstrukcyjna piersi. Co roku w Polsce jest ok. 10 tysięcy nowych zachorowań na raka piersi, a nadal główną metodą leczenia jest mestektomia, po której często pacjentki decydują się na rekonstrukcję biustu. Są pacjentki, które mają za duże piersi, choć mogłoby się wydawać, że każda kobieta marzy o dużym biuście, one poddają się redukcji biustu. Są kobiety, które nie oczekują zmiany rozmiaru a chcą zmienić kształt lub przywrócić wcześniejszy, np. sprzed ciąży.  Oraz kobiety z asymetrią piersi. I teraz dopiero są pacjentki, które chcą powiększyć piersi. Wcale nie są to wyłącznie młode dziewczyny, które marzą o dużym biuście.

Do czego służy Vectra?

W mojej Vectra pomaga w dobrej komunikacji z pacjentką. Na przykład, przychodzi do gabinetu pacjentka, która ma w głowie internetowe wiadomości na temat powiększania piersi. Chce powiększyć biust i przeczytała, że nie opłaca się wszczepiać implantów mniejszych niż 300 ml. Tymczasem, ona jest szczuplutką dziewczyną i w moim odczuciu, wystarczą jej implanty nawet mniejsze niż 200 ml. I w tym momencie bardzo przydaje się Vectra, bo dzięki niej, pacjentka może zobaczyć, że z implantami 200 ml będzie wyglądała super. Dla porównania, mogę jej pokazać implanty 300 ml i wtedy często okazuje się, że pacjentka uważa, że są dla niej za duże.

Reklama

 

Co możemy zobaczyć na zdjęciach?

Vectra tworzy aktualny model anatomiczny piersi, ze wszystkimi mankamentami. Pokazuje nawet bardzo nieznaczną asymetrię, pozwalając dobrać dwa różne implanty. Prezentuje także bardzo prawdopodobny przewidywalny wynik operacji. 

 

 

 

 

 

 

fot. dr n. med. Lubomir Lembas

Reklama

Polecane wideo

Polecamy również

Skomentuj