Uroda

Przestań to robić swojej skórze

Będzie ci bardzo wdzięczna

Marysia Widawska

23sierpnia2016
Przestań to robić swojej skórze Przestań to robić swojej skórze!/ fot. iStock

Na pewno dbasz o skórę rano i wieczorem. Rano starasz się, żeby pięknie wyglądała, wieczorem dbasz o regenerację. Są jednak czynności, które mogą wydawać się dobre dla skóry, a tymczasem sprawiają, że staje się przesuszona albo pojawiają się na niej wypryski. Oto kilka z nich:

 

Zobacz także: 10 najgorszych porad urodowych z Internetu

 

1. Używasz niewłaściwego preparatu do oczyszczania twarzy 

Reklama

Wiele kosmetyków do oczyszczania twarzy ma pH na poziomie 6,0 lub wyższym. Używając takich produktów usuwasz naturalne oleje ze skóry i sprawiasz, że staje się ściągnięta. To zmusza ją do wytwarzania większej ilości sebum, przez co staje się bardziej podatna na działanie bakterii. Przetestuj środki o pH między 5,0 a 5,5. Powinny lepiej zatrzymywać wilgoć i ograniczyć wydzielanie sebum.

 

Zobacz także: 6 błędów w makijażu, które dodają lat

 

2. Zbyt mocno złuszczasz skórę

Złuszczanie wcale nie polega na szorowaniu. Kiedy za mocno szorujesz skórę peelingiem, uszkadzasz ją zamiast ścierać martwy naskórek. Zamiast sprawiać sobie ból, używaj gąbki konjac albo wybierz się na peeling chemiczny.

3. Nie chronisz skóry przed słońcem

Tak, znowu piszemy to samo. I będziemy to powtarzać w nieskończoność :). Używaj filtrów przeciwsłonecznych przez cały rok! Promieniowanie UV jest tak samo niebezpieczne zimą i latem. A i jeszcze jedno. Nie wystarczy wsmarowanie kropelki filtra w skórę. Aplikuj przynajmniej jedną czwartą łyżeczki! 

 

 

 

 

źródło: femalenetwork.com 

Reklama

Polecane wideo

Zobacz galerię - 11 zdjęć

Polecamy również

Skomentuj