Uroda

Proste triki anti-ageing

Oto 5 prostych trików, które pomogą ci zatrzymać czas.

06sierpnia2014
Proste triki anti-ageing Relaks pomaga na wszystko.

Jedz z filtrem

Pamiętasz, że zawsze (nawet kiedy nie ma słońca) należy smarować buzię kremem z wysokim filtrem SPF? To teraz pora zacząć jadać z filtrem. Nie, nie namawiam cię, żebyś jadła swój krem, ale np. pomidory mogą zwiększyć ochronę przed promieniowaniem UV o 33%. Zielona herbata zawiera kofeinę, która pomaga obniżyć ryzyko zachorowania na raka skóry. 

Rób masaż

Reklama

Codziennie wieczorem poświęć minutę na masaż twarzy podczas nakładania kremu. Twoje mięśnie zostaną pobudzone, a skóra stanie się bardziej elastyczna. Opuszkami palców masuj skórę twarzy okrężnymi ruchami, każdą ręką w innym kierunku. 

Bez cukru

Cukier prowadzi do glikacji skóry, w wyniku której niszczone są kolagen i elastyna, czyli substancje niezbędne do utrzymania młodego wyglądu. Cukier zamień na przeciwutleniacze, które zawierają: ciemne jagody, awokado i zielone warzywa.

Zmywaj makijaż przed snem

Zawsze! Spanie w makijażu zatyka pory i powoduje rozpad kolagenu. Pamiętaj o tym, kiedy następnym razem po imprezie nie będzie ci się chciało zmywać makijażu.

Śpij

Kiedy jesteś zmęczona, łatwo się denerwujesz i rzucasz na tłuste fast foody. Każda z tych trzech rzeczy źle wpływa na kondycję skóry. Dlatego, zadbaj o to, żeby się wysypiać. Podczas snu skóra się regeneruje i tworzy nowe komórki, które zastępują stare. 

 

 

fot. Thinkstock

Reklama

Polecane wideo

Polecamy również

Skomentuj