OMG!

Facebook już testuje swoją aplikację randkową. Do wyboru jest… aż 5 płci!

Kobieta, mężczyzna i jeszcze 3 alternatywy

Beata Dżumaga

14sierpnia2018
Facebook już testuje swoją aplikację randkową. Do wyboru jest… aż 5 płci! Fot. Unsplash

Facebook regularnie wprowadza dla swoich użytkowników kolejne, zaskakujące nowości. Parę miesięcy temu Mark Zuckerberg ogłosił, że planuje uruchomić specjalną platformę randkową - Facebook Dating. Szef największego serwisu społecznościowego stwierdził, że to świetne pole do ekspansji, ponieważ, jak wynika z danych udostępnianych Facebookowi przez jego userów, aż 200 milionów internautów zarejestrowanych w portalu uważa się za osoby samotne.

 

Zobacz także: Nowa funkcja na FB i Instagramie! Po uruchomieniu możesz przeżyć szok

 

Reklama

Jak informuje portal News.com.au, właśnie rozpoczęły się testy nad platformą Facebook Dating. Co ciekawe, opcja randkowania przez portal Zuckerberga nie pojawi się jako osobna aplikacja. Będzie widoczna w kolejnej zakładce na Facebooku, obok takich kategorii jak chociażby Marketplace. Design Facebook Dating też w niczym nie przypomina nowoczesnych i popularnych aplikacji randkowych typu Tinder, gdzie wszystko skupia się na oglądaniu zdjęć potencjalnych kandydatów i przesuwaniu kciukiem na “tak” lub “nie”.

 

Jednak najbardziej szokuje mnogość opcji, jakie Facebook Dating daje swoim użytkownikom jeśli chodzi o… wybór płci. Do wyboru jest aż 5 opcji! Poza płcią kobiecą i męską są jeszcze 3 alternatywy - “kobieta transpłciowa”, “mężczyzna transpłciowy” oraz “niebinarność”, czyli nieutożsamianie się ani z płcią męską, ani z żeńską.

 

 

Takie same opcje są do wyboru przy określaniu preferencji poszukiwanego partnera lub partnerki. Póki co nie wiadomo, kiedy platforma randkowa Facebook Dating będzie dostępna dla wszystkich użytkowników.

 

Co sądzisz o tak szerokim wyborze jeśli chodzi o płeć, jaki oferuje Facebook Dating? To opcja na miarę naszych czasów, a może portal Marka Zuckerberga powinien ograniczyć się do dwóch, “tradycyjnych” płci?

 Reklama

Polecane wideo

Zobacz galerię - 8 zdjęć

Polecamy również

Skomentuj