OMG!

24-latek zabił kobietę podczas seksu! Dostał… 6 lat więzienia

Czy to sprawiedliwa kara?

13sierpnia2018
24-latek zabił kobietę podczas seksu! Dostał… 6 lat więzienia Fot. Getty

Ta historia wstrząsnęła całą Wielką Brytanią. 24-letni Jason Gaskell z miejscowości Hull zabił kobietę podczas sadomasochistycznego stosunku seksualnego. Mimo że młody sprawca twierdzi, że nie planował zabójstwa swojej partnerki, finał ich intymnego spotkania zakończył się tragicznie. 21-letnia Laura Huteson zmarła dźgnięta nożem.

 

Zobacz także: Przeczytaj to, zanim zdecydujesz się na swój pierwszy raz z BDSM

 

Do zdarzenia doszło 27 lutego 2018 roku. Para poznała się na imprezie w domu Gaskella. Jak donosi portal The Independent, w mieszkaniu 24-latka były obecne także inne osoby. Towarzystwo piło wódkę i zażywało kokainę. Wkrótce Jason i Laura udali się do sypialni gospodarza. Wcześniej para ustaliła, że chce uprawiać ostry seks i oddawać się praktykom BDSM. Gaskell wielokrotnie umawiał się z kobietami na sadomasochistyczny seks - trzymał też nóż pod poduszką, który wykorzystywał podczas stosunków w celu zwiększenia doznań. Feralnego wieczoru podczas sam na sam z Laurą Gaskell w pewnym momencie przyłożył 21-latce nóż do gardła. Zorientował się, że coś jest nie tak dopiero wówczas, gdy ciało dziewczyny gwałtownie się poruszyło.

 

Reklama

Gdy 24-latek zrozumiał, że ugodził Laurę w krtań, natychmiast zadzwonił po pogotowie. Niestety było za późno, by uratować dziewczynę. Przed policjantami Gaskell zeznał, że Laura spadła z łóżka i nadziała się na nóż, ale wkrótce wyjawił prawdę o okolicznościach śmierci swojej partnerki seksualnej. Swoje zeznania powtórzył przed sądem w Sheffield. Okazało się, że sędzia Jeremy Richardson łagodnie ocenił postępowanie oskarżonego. “Celowo trzymałeś nóż przy jej gardle podczas stosunku seksualnego. Podczas stosunku nóż przebił jej krtań, naruszając tętnicę i żyłę. Nie planowałeś tego, ale ryzyko dźgnięcia ofiary było oczywiste” - mówił sędzia.

 

 

Prowadzący rozprawę wziął pod uwagę skruchę, jaką okazał Jason Gaskell i uwierzył, że 24-latek nie odebrał życia swojej ofierze celowo. “Wygląda na to, że rozwijałeś w sobie pragnienia uprawiania ekstremalnych form seksualnych i regularnie je praktykowałeś oraz czerpałeś satysfakcję z sadomasochizmu. Mocno zaciskałeś ręce na szyjach swoich partnerek seksualnych oraz regularnie przykładałeś im nóż do gardła podczas seksu. W tym celu trzymałeś nóż pod poduszką” - mówił Richardson.

 

Sędzia zgodził się ze stwierdzeniem, że Gaskell nie zgwałcił Laury Huteson ani nie wykorzystał jej w żaden sposób, na jaki jego partnerka nie wyraziła na to zgody. Mimo to prowadzący rozprawę surowo ocenił preferencje seksualne oskarżonego: “[Stosunek] został nieelegancko określony jako “ostry”, “przygodny” seks. Nie godzę się z takimi określeniami. To był po prostu skrajnie niebezpieczny, sadomasochistyczny akt seksualny. Oboje byliście pod dużym wpływem alkoholu i narkotyków”.

 

 

Ostatecznie 24-letni Jason Gaskell został skazany na 6 lat więzienia za przypadkowe zabicie 21-letniej Laury Huteson. Po ogłoszeniu wyroku mężczyzna dziękował sędziemu za niski wymiar kary i zanosił się łzami.

 

Myślisz, że 6 lat za zabójstwo kobiety podczas seksu to sprawiedliwa kara?

 


Reklama

Polecane wideo

Zobacz galerię - 7 zdjęć

Polecamy również

Skomentuj