OMG!

Dlaczego NIGDY nie powinnaś pić kawy w samolocie?

Były personal zdradził pewną, obrzydliwą tajemnicę...

Anna Mierzejewska

17stycznia2018
Dlaczego NIGDY nie powinnaś pić kawy w samolocie? fot. iStock

Brzmi nieprawdopodobnie, prawda? No bo z jakiego powodu nie miałybyśmy zrobić sobie tej przyjemności i wypić kubka gorącej, aromatycznej kawy podczas długiego i często męczącego lotu? 

 

Wybierasz w samolocie miejsce przy oknie? Nie zawsze będziesz podziwiać widoki...

 

 

Okazuje się bowiem, że powód jest. I jest dobry. Woda, której używa się do zaparzania herbaty czy kawy służy też do... spłukiwania toalet. 

 

Reklama

 

via GIPHY

 

Nie dość, że to brzmi po prostu przerażająco, to może mieć także negatywny wpływ na zdrowie. W takiej wodzie często wykrywana jest choćby bakteria E. coli. Chodzi dokładnie o E. coli O157:H7, która może powodować infekcje. Symptomy są zaś bardzo uciążliwe. Można spodziewać się biegunki, bólu, gorączki. W bardziej złożonych przypadkach zarażenie może skończyć się problemami z nerkami i  odwodnieniem. Dzieci, kobiety w ciąży, a także osoby o słabym systemie immunologicznym są bardziej narażeni na takie komplikacje. 

 

Fakty są nieubłagane. Zamawiając wrzątek na pokładzie samolotu, narażasz na szwank swoje zdrowie. Oczywiście, nikt nie powie tego wprost. Informacje te potwierdzili jednak anonimowo byli pracownicy linii lotniczych na łamach Daily Mail. 

 

Stewardesy nie znoszą, gdy pasażerowie robią tę jedną rzecz

 

Ponadto, w 2012 roku EPA (Environmental Protection Agency) przeprowadziło badania "świeżej wody" w popularnych liniach lotniczych. 12% całych zasobów "zdobyło" wynik pozytywny w kwestii zawartości bakterii pochodnych E. Coli. Okazało się wtedy również, że pojemniki, w których przechowywana jest woda, nie są regularnie czyszczone.

 

Osobiście, czujemy się całkowicie przekonane do tego, aby już nigdy nie pić gorącej wody ani kawy czy herbaty na pokładzie. Bezpieczniej będzie postawić na wodę w butelce lub wino - jeśli ktoś nie przepada za lataniem i potrzebuje dodać sobie nieco odwagi.

 

 

 

 

Reklama

Polecane wideo

Zobacz galerię - 10 zdjęć

Polecamy również

Skomentuj