OMG!

Co się stanie, jeśli rano nie wypijesz kawy? Znamy skutki!

Przerażające! :O

Beata Dżumaga

02października2017
Co się stanie, jeśli rano nie wypijesz kawy? Znamy skutki! Fot. iStock

Nie potrzeba wiele, żeby uzależnić się od filiżanki czarnej, aromatycznej kawy tuż po przebudzeniu. Zwłaszcza, gdy następuje ono zdecydowanie zbyt szybko – a dzieje się tak przeważnie przez pięć dni w tygodniu. To wspaniałe uczucie, gdy po pierwszym łyku kawy zaczynasz budzić się do życia – bezcenne!

 

Zobacz także: Oto napój, który najlepiej wpływa na zdrowie kobiet!

 

Ale czy zdajesz sobie sprawę z tego , co dzieje się z twoim organizmem, jeśli zrezygnujesz ze swojej dziennej filiżanki kawy? Michael J. Kuchar, ekspert z dziedziny neurofarmakologii z Emory University of Georgia powiedział w rozmowie z portalem Health.com, że w obliczu braku kofeiny organizm reaguje tak, jakby był na głodzie narkotykowym. Na szczęście w o wiele łagodniejszym wymiarze.

 

Reklama

Czujesz się ospała, poirytowana i masz lekki ból głowy? To może być reakcja twojego organizmu na brak codziennej porcji kofeiny!

 

via GIPHY

 

Chociaż, jak przekonuje naukowiec, nie jest możliwe, by uzależnić się od kawy tak, jak uzależniamy się od alkoholu czy narkotyków, nasz organizm przyzwyczaja się do kofeiny – i właśnie to powoduje fizyczne objawy odstawienia, jeżeli nie dostaniesz swojej dziennej filiżanki kawy.

 

Dobra wiadomość jest taka, że efekt odstawienia minie po jakimś czasie – przekonuje dr Kuhar. Jeżeli planujesz całkowicie pozbyć się kawy ze swojego jadłospisu, powinnaś robić to stopniowo.

 

via GIPHY

 

Zauważyłaś u siebie kiedykolwiek objawy odstawienia kawy?

 

 

 

Reklama

Polecane wideo

Zobacz galerię - 10 zdjęć

Polecamy również

Skomentuj