Moda

Powinnaś przestać prać swoje jeansy?

Tak radzi dyrektor generalny Levi's

Marysia Widawska

22lutego2016
Powinnaś przestać prać swoje jeansy? Powinnaś przestać prać swoje jeansy?/ fot. Thinkstock

Chip Bergh, dyrektor generalny marki Levi Strauss przekonuje fanów jeansów, żeby zrezygnowali z prania ukochanych spodni. Jego zdaniem, pranie niszczy materiał, dlatego zamiast wrzucać jeansy do pralki, lepiej... wsadzać je, co jakiś czas, do zamrażalnika. Dyrektor Levi's uważa, że mrożenie zabije wszelki zarazki i odświeży materiał.

Co więcej, Chip Bergh zapewnia, że on sam nie pierze swoich jeansów od roku i czuje się z tym świetnie. Zapytany jak radzi sobie z widocznymi plamami odpowiada, że usuwa je wilgotną szmatką.

Czy rzeczywiście nie warto prać jeansów?

W tej ważkiej sprawie głos zabrał Delaware Stephen Cray – mikrobiolog z Uniwersytetu Stanowego – i... nie potwierdził teorii dyrektora marki Levi's. Naukowiec wyjaśnił, że nie wszystkie bakterie giną pod wpływem niskiej temperatury - niektóre jedynie "zasypiają" i budzą się ponownie, gdy temperatura wzrośnie.

 

Reklama

Zobacz także: Czy zamrażarka chroni jedzenie przed bakteriami?

 

Naszym zdaniem, lepiej co jakiś czas wymieniać spodnie na nowe niż chodzić w brudnych. Jeśli jednak nie chcesz ryzykować zniszczenia ukochanych jeansów przez pralkę, polecamy mycie ich w wannie. Nalej wody do wanny, włóż spodnie, wlej płyn do prania i pocieraj spodnie szczotką.

 

Zobacz także: 10 ciuchów, które możesz podkraść swojemu facetowi

 

 

 

 

 

źródło: wiedzoholik.pl

Reklama

Polecane wideo

Zobacz galerię - 6 zdjęć

Polecamy również

Skomentuj