Moda

Cosmoprzewodnik po wyprzedażach

Kochamy wyprzedaże! Ale nawet podczas zakupowego szaleństwa zachowajmy odrobinę zdrowego rozsądku (a przynajmniej spróbujmy). Oto przydatne rady...

28maja2014
Cosmoprzewodnik po wyprzedażach "To się nazywa udany dzień". :)

1. Dzień tygodnia

Wybrać się w weekend na wyprzedaż to jak wejść do samego środka piekła, gdzie deptanie sobie po stopach i wyrywanie ubrań są normą ;) Dlatego, jeśli chcesz upolować fajne ciuchy i zrobić to w miłej atmosferze bez wielometrowych kolejek do przymierzalni, wybierz dzień powszedni. A jeśli masz taką możliwość, idź na zakupy rano, kiedy cała konkurencja jest w pracy lub w szkole :).

2. Zrób listę...

Reklama

Rzeczy, które są ci NAPRAWDĘ potrzebne. Dzięki temu unikniesz impulsywnych zakupów, czyli kolejnej pary butów zamiast dżinsów.

3. Kupuj mądrze

Wyprzedaż to świetny moment żeby kupić coś, na co normalnie nie byłoby cię stać. Dlatego, zamiast wydawać całą sumę na gorszej jakości rzeczy, kup jedną, ale naprawdę luksusową. Taką, która będzie twoim prawdziwym wyprzedażowym trofeum :).

 4. Znaj swoje prawa

I pamiętaj, że jeśli kupiłaś coś na wyprzedaży i towar okazał się wadliwy, masz prawo do reklamacji (nawet jeśli byłaś na zakupach w Paryżu czy Mediolanie). Ale sprzedawca ma prawo odmówić przyjęcia zwrotu, kiedy jedynym powodem jest to, że bluzka nagle przestała ci się podobać. Obowiązującą ceną jest ta na metce lub półce, nawet jeśli przy kasie usłyszysz inną.

 

 

fot. "Wyznania zakupoholiczki" Touchstone Pictures

Reklama

Polecane wideo

Polecamy również

Skomentuj