Moda

Primark już wkrótce w Polsce

Jest oficjalna deklaracja!

Katarzyna Lemanowicz

24stycznia2019
Primark już wkrótce w Polsce fot. istock.com

Jak potwierdza portal Puls Biznesu, „brak komentarza” giganta odzieżowego zastąpiła deklaracja o konkretnych planach na rozwój w Polsce.

Już w lipcu zeszłego roku, dyrektor finansowy Associated British Food John Bason potwierdzał, że Primark wejdzie do Polski, ale odmówił konkretnego komentarza z potwierdzeniem terminu.

Aktualnie, w rozmowie z portalem Puls Biznesu, John Bason, potwierdza kontynuację międzynarodowej ekspansji, skupiając się na rynkach we Francji, Hiszpanii, Włoszech, a także Polskę.

Reklama

Jak podaje Puls Biznesu, pierwszy Primark ma zostać otwarty w Galerii Młociny w Warszawie. Krążą również plotki, że kolejnym miejscem będzie Kraków.

Jaki jest fenomen sieci sklepów Primark?

Przedsiębiorstwo założone w 1969 roku w Dublinie. Hasło jakim kieruje się Primark, to: niesamowite ubrania za niesamowite ceny. O popularności sklepów tej sieci, świadczy fakt, że na każde otwarcie czeka przed wejściem kilka tysięcy ludzi.

Czym kusi PRIMARK?

Niska cena i mistrzowskie opanowanie szybkiego wprowadzania do sklepów najnowszych wzorów. A także reagowanie na niską sprzedaż konkretnych produktów, wycofywanie ich ze sprzedaży i zastępowanie nowymi, cieszącymi się większym powodzeniem. Analizy przeprowadzone w 2014 roku, wykazały, że w H&M średnia kwota za ubranie to 10,7 funta, tak w Primarku to 3,9 funta.

Oczywiście wiele osób podkreśla, że jeśli cenicie sobie jakość i niekoniecznie zależy wam na niskiej cenie, to w Primarku nie znajdziecie za wiele „dobra”. Natomiast jeśli chcecie kupić „coś fajnego”, „coś taniego” dla siebie, dla domu, dla dziecka - to ceny faktycznie są kuszące! Asortyment, ceny i jakość trochę przypomina nam to co oferuje, dostępne od kilku lat w Polsce, (dużo młodsze od Primarku) Pepco.

Czekacie na otwarcie tej sieci handlowej?

Reklama

Polecane wideo

Polecamy również

Skomentuj