Moda

H&M wreszcie zmienia swoją nierealistyczną rozmiarówkę!

Koniec z kompleksami z powodu rozmiarów

Beata Dżumaga

06czerwca2018
H&M wreszcie zmienia swoją nierealistyczną rozmiarówkę! Fot. Getty

Kupowanie ciuchów wcale nie jest prostą sprawą - zwłaszcza, gdy jest się kobietą. Każda z nas dobrze wie, że czasami zakupy potrafią zakończyć się płaczem i popadnięciem w kompleksy, szczególnie, gdy nagle okazuje się, że z jakichś przyczyn nie mieścimy się w rozmiar, który nosimy na co dzień.

 

Zobacz także: Popularna sieciówka dyskryminuje kobiety plus-size?

 

Oczywiście sklepowe rozmiarówki nieco różnią się między sobą, ale praktyka, którą coraz częściej stosują najmodniejsze marki to spora przesada. W ogniu krytyki wielokrotnie znalazła się m.in. szwedzka sieciówka H&M, a jej klientki publikowały w sieci zdjęcia, na których pokazywały, jak absurdalne jest podejście marki do rozmiarów.

 

Reklama

Przykładowo jedna z kobiet, która skrytykowała H&M na co dzień nosi rozmiar 12 (polskie 40) nie mogła się zmieścić w sukienkę o rozmiarze 16 (44!).

 

  

Inna klientka porównała dwie pary spodni w tym samym rozmiarze (16, czyli polskie 44) - jedną zakupioną w H&M, drugą w Primarku. Różnica jest kolosalna!

 

 

Teraz H&M w końcu postanowił wziął sobie do serca skargi kobiet kupujących w ich sklepach i zmienić podejście do swojej rozmiarówki. “Odpowiadając na potrzeby naszych klientek podejmujemy kroki w celu zmiany rozmiarówki odzieży kobiecej tak, aby odpowiadała standardom brytyjskim” - czytamy w oficjalnym oświadczeniu marki.

 

Niestety jak wynika z powyższej informacji póki co zmiany dotyczą tylko sklepów H&M w Wielkiej Brytanii, ale mamy nadzieję, że to dopiero początek zmian, i że dotrą one także do Polski.

 

Reklama

Polecane wideo

Zobacz galerię - 7 zdjęć

Polecamy również

Skomentuj