Moda

Ubrania z tej niedrogiej sieciówki będą tańsze nawet o… 80 proc.!

Wybierzesz się na wyprzedaże?

Beata Dżumaga

30marca2018
Ubrania z tej niedrogiej sieciówki będą tańsze nawet o… 80 proc.! Fot. iStock

Jeżeli kochasz zakupy, na pewno kochasz też wyprzedaże, na których można upolować ciuchy w naprawdę atrakcyjnych cenach. W takim razie mamy dla ciebie dobrą wiadomość - już niedługo będziesz miała okazję obkupić się w jednej z najpopularniejszych sieciówek na świecie, ponieważ na swoich stronach internetowych marka właśnie zapowiedziała wyprzedaże aż do 80 proc.!

 

Zobacz także: Znana sieciówka zamyka popularne miejsce na shopping!

 

Reklama

O jaką markę chodzi? O uwielbianego w Polsce szwedzkiego giganta, czyli H&M. Ale chociaż dla klientów obniżki znaczą korzyści, dla firmy to po prostu konieczność, by przetrwać. H&M jest w olbrzymich tarapatach finansowych. Jak podaje “The New York Times”, w pierwszym kwartale 2018 roku marka zanotowała spadki w zyskach na poziomie aż 62 proc.! To najgorszy wynik od dekady. Oprócz tego w magazynach H&M zalegają sterty niesprzedanego towaru o wartości ok. 3 mln funtów, które nie schodzą mimo wyprzedaży. Firma traci też na giełdzie, a kolejni inwestorzy wycofują się i sprzedają swoje akcje.

 

Skąd takie problemy finansowe szwedzkiego giganta? Według ekspertów firma “przespała” moment, w którym większość sklepów przenosiła się do internetu. Trendy jednoznacznie pokazują bowiem, że klienci coraz chętniej robią zakupy odzieżowe właśnie przez platformy internetowe. H&M musi więc postawić na e-commerce.

 

Wizerunek marki na pewno nadszarpnęła też seria skandali, m.in. ten z uznaną za rasistowską reklamą, która wywołała zamieszki i demolowanie sklepów w RPA. W związku z niefortunną reklamą ze współpracy z marką wycofał się muzyk The Weeknd, czyli były chłopak Seleny Gomez.

Aby ratować sytuację, H&M zapowiedział “wyprzedaże wyprzedaży”, co oznacza, że już wkrótce będziemy mogli kupić przeceniony asortyment za przysłowiowe grosze. W Stanach Zjednoczonych ceny po obniżkach sięgają zaledwie paru dolarów!

 

Wybierzesz się na wyprzedaż do H&M?

 

 

Reklama

Polecane wideo

Zobacz galerię - 11 zdjęć

Polecamy również

Skomentuj