Miłość & Seks

Weź sprawy w swoje ręce

Oto 4 rodzaje dotyku, dzięki którym twój facet dozna przyjemności, o jakiej wcześniej nawet nie marzył.

Marysia Widawska

06czerwca2014
Weź sprawy w swoje ręce

Każdy, nawet zwykły dotyk, powoduje wydzielanie się hormonów i pozwala zaznać prawdziwej przyjemności. Jak to działa? Pod wpływem dotyku uwalniają się: oksytocyna odpowiedzialna za powstawanie więzi z drugim człowiekiem, serotonina (nazywana hormonem szczęścia) i dopamina. Ale dotyk powoduje też spadek wydzielania się kortyzolu, zwanego hormonem stresu. Dotyk – który jest jednym z naszych pięciu zmysłów – ma również bezpośredni wpływ na jakość życia seksualnego partnerów. Budowanie poczucia bezpieczeństwa i zaufania poprzez bliskość, może przynieść ogromną satysfakcję i spełnienie w intymnych relacjach – tłumaczy Radosław Jerzy Utnik, seksuolog i psycholog. Według badań 53% z nas* chciałoby, aby partner lub partnerka poświęcali więcej czasu na dotyk.

Oto nasze Cosmopomysły na wykorzystanie potęgi dotyku:

Głaskanie

Rysuj zygzaki na skórze partnera, zaczynając od od ramion i kierując się w dół. Im niżej będziesz schodzić, tym większe dreszcze (nie tylko na plecach) będzie miał twój facet. Poświęć chwilę na głaskanie brzucha, to spowoduje napływ krwi do podbrzusza, a w rezultacie - megamocny wzwód.

Złap za kij

Reklama

Złap penisa dwiema rękami (jedna nad drugą) i poruszaj nimi w górę i w dół. Koniecznie użyj lubrykantu, idealny będzie rozgrzewający żel. Facet oszaleje z ekstazy!

Niespodzianka

Jedną dłonią przesuwaj w górę i w dół, a drugą przykryj główkę penisa. Tą drugą dłonią, zataczaj delikatnie kółka. Główka jest najbardziej unerwioną częścią penisa, a to chyba wystarczający argument.

Mocny uścisk

Podczas seksu oralnego, złap faceta za pośladki. Będzie przyjemnie zaskoczony.

Sexy kowbojka

Odwrócona kowbojka to idealna pozycja żeby wywołać u partnera orgazm stulecia. Jak? Zdecydowanym (ale nieagresywnym) ruchem złap go za jądra. Dzięki temu, facet odleci tak daleko, że na kilka chwil straci kontakt z rzeczywistością :).

 

* Badania Durex RealFeel przeprowadzone na zlecenie marki Durex przez MillwardBrown w styczniu 2014 r.

 

 

fot. Thinkstock

Reklama

Polecane wideo

Polecamy również

Skomentuj