Miłość & Seks

Jak zacząć flirt w internecie?

10 porad, które sprawią, że randkowanie w sieci będzie skuteczne

Dominika Czech

18lutego2015
Jak zacząć flirt w internecie? fot. Thinkstockphoto

Jeśli jesteś kobietą, najczęściej wystarczy wysłać wiadomość ze zwykłym “Cześć”. Po takim wstępie nie można jednak spodziewać się zbyt interesującej odpowiedzi.


A randkowanie online ma przecież być - poza znalezieniem Tego Jedynego - zabawą! Poza tym, niesztampowe nawiązanie rozmowy to klucz do tego, by wyróżnić się spośród innych kobiet!


Jak zacząć rozmowę, aby już od początku było miło, wesoło i intrygująco?

 

1. Wybierz jakiś szczegół z jego profilu i zażartuj na ten temat

Oczywiście nie mamy tu na myśli wyśmiewania! Najprościej przejrzeć zdjęcia naszego wybranka i wybrać najzabawniejsze lub pochodzące z jakiejś imprezy. Naprawdę musiałeś iść na tę imprezę bez koszulki? To naprawdę twój pies/dziecko/basen czy to tylko wabik na kobiety?

Takie żarty nikogo nie obrażają, a pokazują, że masz poczucie humoru, od pierwszego zdania budują bliskość, a przede wszystkim, odpowiedź na takie pytanie pozwoli sprawdzić, czy twój wybranek ma poczucie humoru.

 

2. Zadaj osobiste pytanie

Reklama

Wszyscy lubimy mówić o sobie, wymieniać się anegdotkami z życia. W tym wypadku trzeba jednak być ostrożnym. Zapytanie w pierwszej wiadomości o najbardziej zawstydzającą rzecz, jaką twój wybranek zrobił w liceum jest w porządku. Pytanie o najskrytszy sekret może być już uznane za zbyt nachalne.

 

3. Bądź bezpośrednia i odważna

Wyobraź sobie, że dostajesz wiadomość z pytaniem “Więc gdzie powinniśmy pójść na pierwszego drinka?”. Przyznaj, poczułaś się doceniona i wiesz, że osoba, która to wysłała uważa cię za atrakcyjną. Mężczyźni też chcą się czuć atrakcyjni, warto więc czasem ominąć mailową grę wstępną i przejść do clue randkowania przez internet ;)

 

4. Baw się emotikonami

Wyślij do niego zakodowaną emotikonami wiadomość (palec wskazujący + kieliszek martini + ?). Użycie obrazków zamiast słów powoduje, że nasza wiadomość nie jest aż tak onieśmielająca. Poza tym pokazujesz, że wiesz, jak działa internet, smartfony i testujesz jego umiejętność przekładania obrazków w słowa.

 

5. Weź go z zaskoczenia

Wyślij wiadomość o treści “Krzysiek! Gdzie się podziewałeś tyle czasu?”. Nie wiemy dokładnie dlaczego, ale faceci odpowiadają na takie pytania! Być może dzieje się tak dlatego, że zdają sobie sprawę, czym jest internetowy flirt. Może lubią, jak pokazujesz, że jesteś odważna i masz dystans do siebie. A może są nieco zakręceni. Jeśli to działa i pozwoli wam nawiązać kontakt - działaj!


6. Spróbuj zaczepek, jakie sama słyszysz

Uwierz, mężczyźni rzadko kiedy słyszą, teksty o spadaniu z nieba. Po pierwsze, najczęściej sami mają problem z wymyśleniem ciekawej zaczepki, po drugie w Polsce to kobiety mają być komplementowane. Dlatego tym bardziej warto go zaskoczyć! Zapytaj, co taki przystojniak robi na portalu randkowym, a zobaczysz, jak szybko dostaniesz odpowiedź.


7. Bądź tajemnicza

Zacznij od przypadkowego emotikona i poczekaj. Jeśli nie chwyci przynęty i zapyta o co chodzi, odpisz krótko : “Nie?”. W tym momencie powinien być już mocno zaintrygowany, bo przecież mężczyźni uwielbiają tajemnice! Kiedy zapyta “Co?” czy znowu o co chodzi, napisz, że to był test który oblał, ale, oczywiście, może zrehabilitować się zaproszeniem cię na drinka ;)


8. Podkręć atmosferę

“Wolałbyś zaliczyć Dodę czy…” jest dobre jeśli chcesz pokazać, że zależy ci na gorącym flircie. Oczywiście potem wydarzenia mogą potoczyć się bardzo szybko, bądź więc gotowa na wieczorne wyjście!

 

9. Zadawaj szczegółowe pytania

Pytanie o najlepszy film/książkę/posiłek/odwiedzone miasto zapoczątkuje ciekawszą rozmowę niż rzucenie, “jak leci?”. Poza tym może się okazać, że też lubisz tę książkę, w filmie gra twój ulubiony aktor, albo jedliście w tej samej restauracji i wtedy rozmowa potoczy się sama już w realu.


10. Zabaw się w odgrywanie ról

Badania pokazują, że 90 procent użytkowników aplikacji do randkowania, w czasie korzystania z nich strasznie się nudzą. Co zrobić by nie wysłać kolejnego, takiego samego pytania? Wciel się w agentkę CIA lub potrzebującą pomocy księżniczkę. “Potrzebuję pomocy prawdziwego bohatera! Uratujesz uwięzioną księżniczkę” na pewno nie pozostawi go obojętnym. A jeśli tak, to znaczy, że zanudziłabyś się przy nim już w czasie pierwszych 10 minut prawdziwej randki!

 

Reklama

Polecane wideo

Zobacz galerię - 13 zdjęć

Polecamy również

Skomentuj