Miłość & Seks

8 mitów o facetach - rozwiewamy wszelkie wątpliwości

Ok, niektóre prawdy o mężczyznach są… prawdziwe. Większość facetów marzy o dobrym samochodzie, nie lubi pytać o drogę.

Katarzyna Lemanowicz

24maja2019
8 mitów o facetach - rozwiewamy wszelkie wątpliwości fot. istock.com

Ale są też takie „prawdy”, które są totalną bzdurą…

MIT 1 - MĘŻCZYŹNI CHCĄ BYĆ ZDOBYWCAMI

Można to nazwać efektem George’a Clooneya... Współcześni mężczyźni kochają pewne siebie, odważne i wykształcone kobiety (czyli raczej Amal niż Marilyn). Kiedy portal randkowy Match. com, przepytał 5600 mężczyzn-singli, 90% z nich wyznało, że to OK, jeśli kobieta zrobi pierwszy krok. (No i całe szczęście, heloł!, mamy 2019 rok).

MIT 2 - FACECI MYŚL Ą O SEKSIE CO SIEDEM SEKUND

To byłoby niemożliwe. Chyba. 8000 razy dziennie?! Brzmi jak obsesja na punkcie seksu. Na szczęście dla nas (i dla ludzkości), mężczyźni nie są aż tak zwariowani. W 2011 spytano o to facetów w wieku 18-25 lat. Przeciętny wynik: 19 razy na dobę. Faceci 25+ pewnie myślą o seksie jeszcze mniej. A na pewno dużo mniej niż 8 000 razy w ciągu dnia. (Uff!)

Reklama

MIT 3 - ONI CHCĄ TYLKO SEKSU BEZ ZOBOWIĄZAŃ

Nie wszyscy faceci kochają niezobowiązujący seks. A tym bardziej nie wszyscy faceci upierają się przy niezobowiązującym seksie całe życie. – To jest tak samo, jak z innymi cechami osobowości, na przykład ekstrawertyzmem i introwertyzmem: każdy ma trochę inaczej – uważa badaczka seksu dr Zhana Vrangalova. – Niektórzy faceci w ogóle nie są zainteresowani przygodami na jedną noc, inni są, ale tylko w pewnych momentach swojego życia. Najważniejsze, to pamiętać, że nawet jeśli on lubi niezobowiązujące przygody, to wcale nie znaczy, że nie jest zainteresowany miłością i długoterminową relacją.

MIT 4 – MĘŻCZYŹNI NIE MAJĄ ZEGARA BIOLOGICZNEGO

Wszyscy pragniemy się zakochać, zbudować więź, mieć dzieci (najchętniej przed czterdziestką) i patrzeć, jak one dorastają – uważa antropolog dr Helen Fisher, autorka książki „Anatomia miłości”. – Mężczyźni równie mocno tego pragną, jak kobiety.

MIT 5 – JEŚLI ON MA DUŻE STOPY, MA DUŻEGO PENISA

Niestety, nie ma naukowych dowodów, że po rozmiarze buta (dłoni, nosa...) można z całą pewnością stwierdzić, jaki skarb mężczyzna ukrywa w spodniach. To są tylko miejskie legendy, sorry. A może... całe szczęście?

MIT 6 – FACECI SĄ ZWIĄZKOFOBAMI

To nie do końca tak – przekonuje dr Fisher. – Według badań, mężczyźni chcą wcześniej niż kobiety przedstawić partnerkę rodzinie, chętniej pokazują uczucia publicznie i prędzej są gotowi na wspólne zamieszkanie. Jest na to biologiczne uzasadnienie: ponieważ kobiety zachodzą w ciążę (i wtedy na długo, albo na zawsze znikają z rynku), mężczyznom opłaca się zakochać wcześniej i zarezerwować sobie kobietę swoich snów. Więc dlaczego społeczeństwo portretuje mężczyzn jako związkofobów? Pewnie dlatego, że według obiegowej opinii facet chce zapewnić jak najszerszą dystrybucję swoich plemników. – Dużo jednak zależy od tego, na którym jest etapie życia – twierdzi Andrea Syrtash, autorka książki „He’s Just Not Your Type (and That’s a Good Thing)”. Jeśli facet się waha, to znaczy, że jeszcze nie jest gotowy na związek albo nie jest gotowy na związek z tobą (głupek!). To może boleć, ale... – Nigdy nie przekonuj drugiej osoby, że powinna z tobą być – radzi Syrtash.

MIT 7 – MĘŻCZYŹNI NIE UDAJĄ ORGAZMÓW

Myślałaś, że to tylko nasza domena? Otóż nie. Oni też są niezłymi aktorami. (Trochę łatwiej im to zrobić, gdy mają gumkę). Panuje powszechne przekonanie, że faceci zawsze mogą szczytować, więc oni czują presję, by... zawsze szczytować. Z powodu tej presji nie zawsze się udaje. Więc udają.

MIT 8 – ŁATWO IM OSIĄGNĄĆ ROZKOSZ PODCZAS SEKSU

Nie wszystkim jest łatwo. Jest na to nawet specjalna, eufemistyczna nazwa: opóźniona ejakulacja. Są mężczyźni, którzy zmagają się z tym problemem i (w przeciwieństwie do kobiet), niewiele mogą zrobić, gdy już są w środku, a upragniony orgazm się nie zbliża (najbardziej wrażliwa część penisa to czubek...). W dodatku na opóźnioną ejakulację cierpi wielu młodych mężczyzn (powodem jest na przykład stres, alkohol i antydepresanty). Badanie z 2013 roku pokazało, że co czwarty mężczyzna, który ma taki kłopot, nie ma 40 lat.

 

Reklama

Polecane wideo

Polecamy również

Skomentuj