Miłość & Seks

Friends with benefits – co powinnaś wiedzieć zanim zdecydujesz się na taki związek?

Podpowiadamy.

Paula Konieczny

30kwietnia2019
Friends with benefits – co powinnaś wiedzieć zanim zdecydujesz się na taki związek? fot. istock.com

Nie chcesz angażować się w poważną relację, ale brakuje ci seksu? Układ typu “friends with benefits” może okazać się strzałem w dziesiątkę. Pod jednym warunkiem – oboje będziecie trzymać się ustalonych zasad.

Seks bez zobowiązań - zalety 

Zaletą takich związków jest bez wątpienia brak zobowiązań i oczekiwań wobec drugiej osoby. Układ jest prosty – zero emocji, czysty seks.

Reklama

Zanim zdecydujesz się na taki układ, zastanów się czy to rozwiązanie dla ciebie. Jeśli utożsamiasz seks z miłością i silnym uczuciem – lepiej sobie odpuść. Nawet jeśli twierdzisz, że tym razem chodzi ci tylko o seks z dala od emocjonalnego zaangażowania. Może się okazać, że nie jesteś w stanie wyłączyć emocji i szybko się zadurzysz. A chodzi przecież o brak zobowiązań – prawda?

A jak znaleźć odpowiedniego partnera, kiedy już zdecydowałaś, że chcesz wejść w taki układ?

Mimo „przyjaciela” w nazwie, nie traktuj tego dosłownie. Stworzenie takiego układu z najlepszym przyjacielem grozi zniszczeniem waszej relacji. Przyjaciel jest osobą bardzo nam bliską i wyjątkowo ważną – w takim wypadku trudno zapomnieć o emocjach i prędzej czy później, któraś ze stron mogłaby się zakochać. Jeśli zakochalibyście się oboje – świetnie dla was, ale co w sytuacji, kiedy miłość poczuje tylko jedno z was? No właśnie. Zanim więc zaproponujesz swojemu przyjacielowi taki układ, zastanów się jak wpłynie to na waszą relację i czy jesteś w stanie podjąć takie ryzyko.

Aplikacje randkowe - jak korzystać?

Jeśli nie masz w swoim otoczeniu faceta, który przystałby na taki pomysł, skorzystaj z aplikacji randkowych. Pozwolą ci szybko i łatwo wybrać partnera, który w 100% pociąga cię seksualnie.

Boisz się, że wyśmieje twoją propozycje? Bez obaw, mężczyźni, którzy korzystają z takich aplikacji najczęściej szukają właśnie seksu a nie miłości. Będziecie mogli sobie darować stresujące  niezręczne fazy flirtu i od razu przejść do rzeczy. Nie zapomnij jednak, żeby skontrolować zdrowie takiego mężczyzny – nie chcesz się niczym zarazić, prawda?

A kiedy już znajdziesz odpowiedniego kandydata, bądź z nim w stu procentach szczera – powiedz czego oczekujesz i ustalcie jasne zasady „gry”. To właśnie one są kluczowe w takim związku. Upewnijcie się, że oboje oczekujecie tego samego i nikt z was nie robi tego, jako poświęcenia dla drugiej osoby bądź z nadzieją na rozkochanie w sobie partnera. Układ ma być prosty i oparty na stu procentowej szczerości. W każdym innym przypadku przyniesie więcej szkód niż korzyści.

Reklama

Polecane wideo

Polecamy również

Skomentuj