Miłość & Seks

Te oznaki świadczą o tym, że wasz związek jest bardzo na serio

Jeszcze nie usłyszałaś od niego magicznych słów „Kocham cię?” . Nie zamartwiaj się. Nawet jeśli mężczyzna ich nie wypowiedział, niewykluczone, że i tak cię kocha.

21kwietnia2019
Te oznaki świadczą o tym, że wasz związek jest bardzo na serio fot. istock.com

#1 UŚMIECHA SIĘ – Szczery uśmiech mówi o szczerych uczuciach. Trudno go podrobić. Zwróć tylko uwagę, czy kąciki ust mężczyzny unoszą się, gdy się uśmiecha, i czy przy zewnętrznych kącikach oczu robią mu się kurze łapki – radzi Lillian Glass w książce „Mowa ciała kłamców”.

#2 PIERWSZYM MIEJSCU - A konkretnie – gdy proponuje, że coś razem zrobicie, bierze pod uwagę, co ty lubisz robić. – Miłość to też wspólne, przyjemne spędzanie czasu – uważa Barbara Fredrickson, autorka książki „Pozytywność”. – Dlatego niektórzy mężczyźni okazują uczucie, tworząc sytuację, w której dobrze się bawisz.

#3 POŻYCZA CI SWÓJ SAMOCHÓD - Zwykle jest to najcenniejszy przedmiot, jaki posiada. Jest do niego bardzo przywiązany, więc jeśli pozwala ci wsiąść za kierownicę i uprowadzić swoje ukochane auto... na pewno nie jesteś mu obojętna.

#4 PROSI CIĘ O POMOC - Może chce, żebyś poradziła mu, jaki prezent kupić mamie, a może prosi o pomoc w wybraniu lokalu na imprezę firmową... twoja opinia jest dla niego ważna. To pewny sygnał, że mu na tobie zależy.

#5 JEST SKŁONNY DO KOMPROMISÓW - To proste: jeśli mężczyzna cię kocha, chce, żebyś była szczęśliwa. To nie znaczy, że zawsze pozwala ci postawić na swoim, ale zależy mu, żebyście znaleźli złoty środek i oboje byli zadowoleni. I jeśli chodzi o kwestię wakacji, i w sprawie pilota do telewizora.

Reklama

#6 SZUKA KONTAKTU WZROKOWEGO – Normalnie jesteśmy zaprogramowani tak, by odwracać wzrok od osoby, z którą skrzyżowaliśmy spojrzenie, na kilka sekund. Tylko kiedy jesteśmy zakochani, mamy ochotę przytrzymać spojrzenie dłużej – uważa antropolog David Givens, autor książki „Love Signals”.

#7 PAMIĘTA O DROBNOSTKACH - Na przykład, że twoim ulubionym kolorem jest chabrowy (nawet jeśli nie do końca rozumie, co to znaczy).

#8 KUPUJE JEDZENIE, KTÓRE LUBISZ - Jeśli zapełnia lodówkę chudym jogurtem, mlekiem sojowym i borówkami amerykańskimi (choć sam ich nie jada) – wpadł po uszy.

#9 MARTWI SIĘ O CIEBIE - Prosi, żebyś zadzwoniła albo zaesemesowała, gdy wrócisz do domu. Albo mówi: „Tylko jedź ostrożnie, jest ślisko”. To sygnały, że zależy mu na twoim bezpieczeństwie. Czyli na tobie.

#10 MÓWI PODWYŻSZONYM GŁOSEM - W sensie – sopranem, a nie krzyczy na ciebie. Zakochani, mówiąc do siebie, często przybierają specjalny ton – ciepły, dość wysoki, zauważyłaś? – To atawistyczne, tłumaczy David Givens. – W ten sposób nasi przodkowie dawali znać, że mają przyjacielskie zamiary.

#11 ROBI SIĘ GADATLIWY - Ostatnie badania pokazały, że po jakimś emocjonalnym przeżyciu, u mężczyzn, ciśnienie krwi wolniej wraca do normy niż u kobiet. To dlatego, zdaniem naukowców, faceci niechętnie opowiadają o uczuciach, bo wtedy automatycznie stają się słabsi fizycznie. Więc jeśli twój mężczyzna chętnie skarży się na swojego szefa (albo opowiada o konflikcie z bratem), to znaczy, że czuje z tobą szczególną bliskość.

#12 INTERESUJE SIĘ, CO U TWOJEJ PRZYJACIÓŁKI - Nie tylko wie, jak ma na imię i skąd się znacie, ale jest mniej więcej na bieżąco w kwestii jej kariery i planów macierzyńskich, a przede wszystkim – jest dla niej miły, gdy czasem się spotykacie. I nie denerwuje się, gdy chcecie gdzieś razem wyjść. Bez niego.

#13 JEGO KUMPLE SĄ WTAJEMNICZENI - W sensie – orientują się, że jesteś jego dziewczyną, ale też sporo o tobie wiedzą, bo im o tobie opowiada. Jeśli jego kumpel pyta cię na imprezie: „Hej, no i jak się dogadujesz z nowym szefem?” albo: „Słyszałem, że trudno cię pobić w scrabble” – możesz być pewna, że twój facet cię ubóstwia.

#14 JEST Z TOBĄ, GDY MASZ DOŁA - Biegnie do apteki, gdy boli cię gardło, wychodzi z twoim psem, gdy skręcisz sobie kostkę, i przytula, gdy stracisz pracę. Po prostu jest. Nie tylko, kiedy dobrze się bawicie. I nie tylko, gdy wyglądasz super;-).

#15 KUPUJE CI PREZENTY - Takie, które ci się podobają. Na przykład bilety dla was obojga na koncert Katy Perry (choć nie jest jej fanem).

#16 MA KLAPKI NA OCZACH - Ta blondynka o figurze modelki? Nawet na nią nie spojrzał, gdy ją mijaliście, więc... chyba cię kocha. Chyba na pewno.

#17 ZGRAŁ SIĘ Z TOBĄ - Naukowcy udowodnili, że zakochani dostrajają do siebie rytm oddechu, bicia serca, krok, nawet gestykulację. Więc na następnej randce sprawdź, jak bardzo do siebie pasujecie...

Reklama

Polecane wideo

Polecamy również

Skomentuj