Miłość & Seks

5 skutecznych trików dzięki którym zostaniesz mistrzynią pocałunków

Przygotowaliśmy je specjalnie dla ciebie…

Anna Majcher

17marca2019
5 skutecznych trików dzięki którym zostaniesz mistrzynią pocałunków fot. istock.com

Namiętne pocałunki mogą prowadzić do nieziemskiego seksu. To wiemy. Ale całowanie ma całą masę innych benefitów. Badania dowodzą, że: łagodzi stres, przesądza, kto ci się podoba (a kto nie), pogłębia relację z partnerem. Niestety, te same badania wyjawiły, że im związek dłuższy stażem, tym większa susza na pocałunkowej scenie. „Namawiam ludzi na różnorodność podczas seksu, ale całowanie jest obowiązkowym punktem każdego programu”, mówi seksuolog Debby Herbenick, która przeprowadza badania na temat miłości i seksu w The Kinsey Institute w USA. Odnotowane! Dlatego stworzyłyśmy miniprzewodnik po sztuce całowania. Odkryjcie tę przyjemność na nowo.

PORANNE PIESZCZOTY

Zanim wygrzebiecie się z pościeli i pobiegniecie do pracy, złap go za ręce i przysuń do siebie. Pocałuj go w sam środek ust i przytrzymaj wargi przez kilka sekund. Odsuń je bardzo delikatnie, wciąż przytrzymując jego ręce. Znów przysuń się i powtórz pocałunek. Gdy odsuniesz się po raz drugi, spójrz mu głęboko w oczy, ściśnij dłonie, puść i wstań. Po takim powitaniu będzie marzył o tobie przez cały dzień. Co więcej, według badania, mężczyźni całowani przez żony o poranku żyją pięć lat dłużej od tych, którzy tego nie doświadczają. Podziękuje ci przy okazji zdmuchiwania świeczek na swoje setne urodziny!

Reklama

MALINKA

Obsyp jego twarz leciutkimi jak piórko całusami. Kieruj się na południe, w kierunku szyi aż dotrzesz do jabłka Adama. Tam zakotwicz wargi, subtelnie zasysając skórę, jakbyś chciała posmakować jego krwi. I wycofaj się. Zostawisz mu małą pamiątkę, która będzie mu o tobie przypominać przez cały dzień.

FRANCUZ

Przytulcie się wargami i pozwólcie swoim językom na zmianę wślizgiwać się w usta. Gdy będzie twoja kolej, poruszaj językiem tak, jakbyś rysowała ósemki. Będzie umierać z ciekawości, co jeszcze twój język potrafi zrobić... A ty dostaniesz w ślinie odrobinę testosteronu, który zwiększy twoje podniecenie. Tak podają badania z dziennika Evolutionary Psychology (Psychologia Ewolucyjna, tłum red.).

UKĄSZENIE

Chwyć delikatnie jego dolną wargę zębami i używając swoich ust, wciągnij ją do buzi. Na początku lekko zagryzaj, po chwili wzmocnij nacisk. Równocześnie przejeżdżaj delikatnie paznokciami po jego głowie. Uwolnią się endorfiny, które zablokują ból.

(NIE)WINNY CAŁUS

Weź łyk musującego wina do ust. Pocałuj partnera, pozwalając odrobinie wpłynąć do jego buzi. Zanim wlejesz resztę, daj mu chwilę na zorientowanie się, na czym polega ta gra. Jeśli strużka poleci po brodzie, masz fantastyczny powód, by ją zlizać.

Reklama

Polecane wideo

Polecamy również

Skomentuj