Miłość & Seks

To są najczęstsze powody rozstań

Przebadałyśmy blisko 1300 czytelniczek Cosmo, aby stworzyć tę listę.

Anna Majcher

12marca2019
To są najczęstsze powody rozstań fot. istock.com

I dopytałyśmy ekspertów, jak pozbierać się po zerwaniu.

„Zdrada” Numer jeden wśród wszystkich przyczyn.

Jeśli chcesz zminimalizować jej ryzyko, porozmawiaj z partnerem na początku. „Ustalcie, co dla was dwojga oznacza zdrada, kiedy boli najbardziej”, radzi Laura VanderDrift, adiunkt psychologii na Uniwersytecie Syrakuzy w Nowym Jorku.

Reklama

Nie był tym jedynym

Każda z nas marzy o księciu z bajki, a przynajmniej takim, który będzie superprzyjacielem i superkochankiem. „Świetnie, tylko pamiętaj, że trudno znaleźć chodzący ideał”, mówi VanderDrift. Przypomnij sobie o tym, gdy postanowisz go porzucić za jakąś głupotę.

„Jedno z nas oczekiwało czegoś poważniejszego”

Hej, to się zdarza. Ale jasność, czego oczekujesz już na starcie z pewnością ułatwiłaby sytuację. „Poza tym pamiętaj, że możecie w różny sposób manifestować swoje zaangażowanie, wiec nie wyciągaj pochopnych związków”, mówi VanderDrift.

„Ciągle się kłóciliśmy”

Kto lubi kłótnie?! Ale są nieodłącznym elementem każdej relacji. Ważniejszy jest styl, w jakim to robicie. Obrzucasz go błotem? Tak nie rozwiążesz problemu. Ale jeśli użyjesz racjonalnych argumentów i jesteś chętna do znalezienia rozwiązania, to jest szansa, że wasz związek nadal będzie kwitnąć.

„Mieliśmy inne cele życiowe”

„Jeśli sprawa dotyczyła rzeczy istotnych (małżeństwa, dzieci), to dobrze, że się rozstaliście. Ale jeśli była błaha (gdzie zamieszkać), to odrobina elastyczności mogłaby uratować ten związek”, mówi VanderDrift.

Reklama

Polecane wideo

Polecamy również

Skomentuj