Miłość & Seks

Dlaczego każdy powinien obejrzeć serial „Sex education”?

Sex education to oryginalny serial Netflixa, którego premiera miała miejsce w 2018 roku. To jedna z najciekawszych propozycji jaką ostatnio mogliśmy oglądać.

Katarzyna Lemanowicz

23stycznia2019
Dlaczego każdy powinien obejrzeć serial „Sex education”? fot. www.instagram.com/netflixpl/

I mówię to zupełnie szczerze, a dodatkowym argumentem jest to, że kogo w moim najbliższym otoczeniu nie zapytam się o opinię na temat "Sex education", słyszę same zachwyty, włącznie z moim teściem.

Dlaczego jest taki „dobry”?

Po pierwsze obsada i rewelacyjna Gillian Anderson. Pewnie zastanawiasz się czy to kolejny serial dla nastolatków z tandetną historią miłosną w tle i lekkim zabarwieniem erotycznym? Nie! To serial z nastolatkami, ale tematy, które są podejmowane, jak na przykład aborcja, homofonia, feminizm, akceptacja, strach, niepewność, miłość dotykają każdego z nas, na każdym etapie naszego życia.


fot. Materiały prasowe NETFLIX

Reklama

W lekkim skrócie…

Otis Milburn to licealista, bez jakiegokolwiek doświadczenia z seksem, wycofany społecznie. Mieszka z matką (Gillian Anderson), która jest seksuologiem – terapeutką. Teoretycznie o seksie powinien wiedzieć wiele, no właśnie ale tylko teoretycznie. Otoczony podręcznikami, filmami, rozmowami na „ten” temat. Pewnego dnia, koleżanka ze szkoły – zbuntowana Maeve, namawia Otisa, by zaczął wykorzystywać swoje teoretyczne umiejętności, i że powinien udzielać porad seksualnych…


fot. Materiały prasowe NETFLIX

Zupełnie niespodziewanie okazuje się, że Otis odkrywa w sobie olbrzymi talent do bycia terapeutą seksualnym, nie mając nawet własnego doświadczenia. Jeśli jeszcze nie oglądałaś tego serialu koniecznie nadrób zaległości.

Tym bardziej, że w każdym odcinku możesz podziwiać Gillian Anderson, zresztą tak jak pozostałych "nastoletnich" bohaterów.

Kolejny argument za – świetna muzyka!

Co jeszcze przyciąga w SEX EDUCATION?

Historie miłosne i to, że wciąż możesz się czegoś na temat seksu – nowego – dowiedzieć. A dodatkowo nauka samoakceptacji, poczucia własnej wartości oraz to jak pogodzić się z odrzuceniem czy trudnej sztuki podejmowania decyzji.

To co, przekonałam cię i dzisiejszy wieczór przebiegnie pod hasłem „Sex education”?

Reklama

Polecane wideo

Polecamy również

Skomentuj