Miłość & Seks

Chcesz z nim zerwać? Najpierw odpowiedz sobie na tych 25 pytań

Bądź ze sobą szczera!

Beata Dżumaga

13kwietnia2018
Chcesz z nim zerwać? Najpierw odpowiedz sobie na tych 25 pytań Fot. iStock

Rozstania nigdy nie są łatwe - nawet w sytuacji, gdy to ty jesteś stroną, która podjęła decyzję o zakończeniu związku. Patrzenie na ból, jaki zadaje się osobie, z którą przeżyło się wiele szczęśliwych chwil nie jest niczym przyjemnym. 

 

Zobacz także: 10 znaków, że jesteś w związku z niewłaściwym mężczyzną 

 

Dlatego jeśli od dłuższego czasu zastanawiasz się, czy powinnaś zakończyć związek, zanim podejmiesz pochopną decyzję najpierw spójrz na te krótkie pytania. One pomogą ci wypracować odpowiednią decyzję. Czy na pewno powinnaś rozstać się z facetem?

  

#1: Czy wierzysz w to, że on jest Tym Jedynym?

 

#2: Jeżeli na pierwsze pytanie odpowiedziałaś „nie wiem”, być może w głębi ducha wiesz, że ten facet nie jest dla ciebie, ale boisz się być sama. Spytaj więc samą siebie: „Czy to facet na zawsze - czy tylko na teraz?”.

 

#3: Jeżeli odpowiedź brzmi „na teraz”, podążaj za tymi krokami...

 

#4: Obiecaj sobie, że dasz sobie tydzień, zanim podejmiesz decyzję, że to już koniec. W tym czasie zastanów się, kiedy po raz pierwszy w twojej głowie pojawiły się myśli o rozstaniu i co je wywołało.

 

#5: Zapisz na kartce 5 cech partnera, które sprawiły, że się w nim zakochałaś. Czy to było jego wewnętrzne dobro, szczerość, umiejętność słuchania?

 

#6: Zapisz przynajmniej 2 zdarzenia, które sprawiły wam radość. Teraz zadaj sobie pytanie: „Czy uda nam się ponownie znaleźć to szczęście?”.

 

#7: Spisz wady i zalety waszego związku.

Reklama

 

#8: Oceń sporządzoną listę pod kątem średniej ważonej. Przykładowo jeżeli spisałaś 10 zalet i tylko jedną wadę, ale dotyczy ona jakiegoś fundamentalnego dla ciebie aspektu, może ona przewyższyć zalety.

 

#9: Przejrzyj listę jeszcze raz i spytaj siebie: „Czy czas się rozstać?”.

 

via GIPHY

 

#10: Teraz zapytaj siebie: „Jeżeli to on miałby ze mną zerwać, jakie słowa chciałabym usłyszeć?”.

 

#11: Zacznij zastanawiać się nad tym, co możesz powiedzieć podczas konfrontacji. Niech punktem wyjścia będzie coś pozytywnego, np.: „Spędziliśmy razem wiele szczęśliwych chwil”. Możesz wymienić parę z nich.

 

#12: Teraz przejdź do meritum: „Niestety, ostatnio między nami coś się popsuło”.

 

#13: Wyraź swoją potrzebę: „Potrzebuję zmiany”.

 

#14: Bądź gotowa, żeby go spokojnie wysłuchać, nawet jeśli jego reakcja będzie emocjonalna.

 

via GIPHY

 

#15: Zawczasu obiecaj sobie, że nie dasz się wciągnąć w żadną słowną przepychankę. Nie odwzajemniaj żadnych ataków werbalnych. Po prostu słuchaj go spokojnie i powiedz: „Wiem, że to bolesne”.

 

#16: Daj mu do zrozumienia, że to dla ciebie trudna chwila. Wyjaśnij, że potrzebowałaś dużo czasu, żeby podjąć tę niełatwą decyzję.

 

#17: Miej przygotowaną odpowiedź na pytanie: „Czy możemy zacząć wszystko od nowa?”.

 

#18: Powinnaś wziąć pod uwagę, że twoja odpowiedź powinna być uzależniona od wydarzeń z przeszłości. Zastanów się ile razy wcześniej on obiecywał, że się zmieni?

 

#19: Jeżeli szczerze uważasz, że on się zmieni, kochasz go i waszą relację da się ocalić, może warto dać wam jeszcze jedną szansę. Może warto skorzystać z pomocy terapeuty?

 

#20: Jeśli zdecydujecie się na wizytę u terapeuty, pamiętaj, żeby zachować otwarty umysł.

 

#21: Jeżeli twój partner zapyta cię, czy w twoim życiu jest ktoś inny, bez względu na to, jaka jest prawda, odpowiedz, że tu nie chodzi o kogoś innego, tylko o was i o to, że wasz związek już nie działa.

 

#22: Miej jednak na uwadze, że jeśli w twoim życiu jest inna osoba, im dłużej ukrywasz (albo ukrywałaś) ten fakt przed partnerem, tym trudniej będzie mu się z tym pogodzić.

 

#23: Bądź przygotowana na to, że twój partner może odczuwać wiele negatywnych emocji, jak złość, żal, wściekłość.

 

#24: Jeszcze raz spokojnym tonem wyjaśnij, że to, co was łączyło było dla ciebie ważne i przyniosło ci wiele szczęścia i miłości, ale że nadszedł czas, by każde z was poszło własną drogą.

 

via GIPHY

 

#25: Pamiętaj, że najbliższe parę tygodni może być bardzo trudne – zarówno dla ciebie, jak i dla twojego byłego partnera. Nie oczekuj, że od razu przejdziecie do przyjacielskich stosunków. Daj mu czas, żeby pogodził się z całą sytuacją.

 

Reklama

Polecane wideo

Zobacz galerię - 8 zdjęć

Polecamy również

Skomentuj