Miłość & Seks

Dlaczego tak bardzo podobają nam się zajęci mężczyźni?

Okazuje się, że to nie przypadek...

Beata Dżumaga

15lutego2018
Dlaczego tak bardzo podobają nam się zajęci mężczyźni? Fot. iStock

Na pewno kiedyś ci się to przydarzyło – zakochałaś się. Problem tylko w tym, że facet, na widok którego twoje serce zaczynało szybciej bić, był już... zajęty. Myślisz, że to po prostu pech albo czysty przypadek? Okazuje się, że niekoniecznie.

 

Zobacz także: 7 etapów zakochania u mężczyzny

Reklama

 

Temu zagadnieniu przyjrzeli się naukowcy z University of St. Andrews w Szkocji. Przeprowadzili eksperyment na grupie 49 kobiet – kazali im dwukrotnie ocenić zdjęcia mężczyzn. Za drugim razem uczestniczki badania oceniały wizerunki tych samych mężczyzn, ale po tym, jak usłyszały, jak oceniły je inne kobiety. Okazało się, że gdy ochotniczki dowiedziały się, że któryś z mężczyzn otrzymał wysokie noty od innych oceniających, za drugim razem jego notowania wzrosły średnio aż o 13 proc.! Co więcej, za drugim razem panie potrzebowały mniej czasu aby ocenić, czy dany mężczyzna jest atrakcyjny czy nie. W pierwszej próbie zajęło im to średnio 6,92 sekundy, a w drugiej – 4,54 sekundy.

 

Co z tego wynika? Zdaniem badaczy mamy tendencje do podążaniem za trendami i naśladujemy zachowania innych. To oznacza, że jeśli widzimy, że dany mężczyzna cieszy się uznaniem innych kobiet, nagle zyskuje on w naszych oczach – mimo że do tej pory nie zwracałyśmy na niego uwagi.

 

To też tłumaczy, dlaczego zajęci mężczyźni wydają się nam tak atrakcyjni. Podświadomie zakładamy, że skoro zostali już wybrani przez inne kobiety, musi być w nich to „coś”.

 

Co ty na to? Zakochałaś się kiedyś w facecie, który okazał się zajęty?

 

Reklama

Polecane wideo

Zobacz galerię - 13 zdjęć

Polecamy również

Skomentuj