Miłość & Seks

Masturbacja może... zabijać? Te statystyki są szokujące!

Seks solo nie zawsze jest dobry dla zdrowia...

13lutego2018
Masturbacja może... zabijać? Te statystyki są szokujące! Fot. iStock

Masturbacja dla wielu osób wciąż jest tematem tabu – a nie powinno tak być. Mimo to wstydzimy się mówić o seksie w pojedynkę i najczęściej wyrastamy w przekonaniu, że to coś złego. Brak odpowiedniej edukacji seksualnej z pewnością przyczynia się do faktu, że masturbacja bywa postrzegana jako coś zdrożnego.

 

Zobacz także: Zrób to, a seks solo będzie wspaniały... NAPRAWDĘ wspaniały

 

I chociaż lekarze i seksuolodzy są zgodni, że masturbacja niesie ze sobą szereg korzyści (chociażby relaksuje i pozwala w lepszym stopniu poznać własne ciało), okazuje się, że w skrajnych przypadkach może też powodować... śmierć. Brzmi to bardzo makabrycznie, ale niestety to prawda, co potwierdzają statystyki.

 

Jak informuje niemiecki dziennik „Bild”, co roku w Niemczech w wyniku ekstremalnej masturbacji umiera od 80 do 100 osób. Ale, zdaniem dr Haralda Vossa, liczba ta w rzeczywistości prawdopodobnie jest jeszcze wyższa, ponieważ bliscy ofiar ukrywają ślady, które mogłyby świadczyć o prawdziwej przyczynie zgonu. W związku z tym przypadki te nie są zgłaszane.

 

Dr Voss mówi, że jeżeli policja stwierdza, że przyczyna śmierci jest przypadkową, oraz jeśli ofiara jest znaleziona martwa razem z dowodami sugerującymi masturbację (jak materiały pornograficzne), ale bez listu pożegnalnego, ciało denata nie trafia do laboratorium kryminalistycznego.

 

Ekspert wspomina jeden z przypadków martwego mężczyzny, który został znaleziony przez swoją matkę. Ofiara miała klamerki od lampek choinkowych przyczepione do sutków. Kobieta usunęła je przed wezwaniem policji, ale później poinformowała biegłych, w jakich okolicznościach znalazła syna. Policjanci doszli do wniosku, że mężczyzna chciał stymulować się prądem elektrycznym.

 

Jednak jedną z najpopularniejszych przyczyn zgonów podczas ekstremalnej masturbacji, jak podaje dr Voss, jest hipoksja, czyli niedotlenienie. Najczęściej jest ono wynikiem asfiksji autoerotycznej, czyli podduszania. Ekspert ostrzega, że większość osób nie zdaje sobie sprawy, jak szybko dochodzi do utraty przytomności – przeważnie nie zajmuje to nawet 30 sekund.

 

Na koniec chyba nikogo nie zdziwimy podając fakt, że zdecydowaną większość ofiar ekstremalnej masturbacji stanowią mężczyźni...

 

 

Reklama

Polecane wideo

Zobacz galerię - 7 zdjęć

Polecamy również

Skomentuj