Miłość & Seks

Kto mówi pierwszy "Kocham Cię"? Kobiety czy mężczyźni?

Chciałabyś to powiedzieć, ale się boisz? W takim razie przeczytaj ten tekst.

Anna Mierzejewska

12lutego2018
Kto mówi pierwszy "Kocham Cię"? Kobiety czy mężczyźni? fot. iStock

Kiedy tak naprawdę możemy wyznać komuś miłość? Po miesiącu, trzech, a może po roku?

Kto częściej pierwszy mówi "Kocham Cię"? Kobiety czy mężczyźni? Czy wypada, aby to dziewczyna powiedziała te magiczne słowa? Od zawsze się nad tym zastanawiamy. Trudno jest bowiem całkowicie się otworzyć, nie wiedząc do końca, czy druga strona od razy wykrzyczy: "Ja Ciebie też!", czy raczej zamilknie i nerwowo się zaśmieje.

 

Te dwa słowa mają bardzo duże znaczenie. Nic więc dziwnego, że szukamy podpowiedzi na stronach internetowych i w poradnikach. Kiedy jest za wcześnie, a kiedy za późno? Brytyjscy naukowcy postanowili zbadać tę sprawę, pytając 1000 mężczyzn i 1000 kobiet o to, jak długo czekają z takim wyznaniem. 

 

3 przyczyny, dlaczego on boi się wyznać ci miłość

 

 

Co odkryli?

Blisko połowa przebadanych odpowiedziała, że z wyznaniem czekają minimum trzy miesiące. Jeśli zaś chodzi o to, która płeć częściej przejmuje w tym kontekście inicjatywę, wyniki były dość zaskakujące. 

 

1/3 przebadanych kobiet twierdzi, że nie mają problemu z wyznaniem miłości wcześnie (w ciągu pierwszych trzech miesięcy). Co ciekawe, to mężczyźni mają dwukrotnie większą tendencję do wyznań już po tygodniu spotykania się z drugą osobą!

 

Prawda zaś jest taka, że nie istnieje "określony termin", który byłby najbardziej dogodny. Nigdy nie wiadomo, co odpowie druga strona. Warto to powiedzieć po prostu wtedy, gdy tak naprawdę tak czujemy i myślimy. Oczywiście, podejmujemy duże ryzyko, ale nie ma innego sposobu na to, aby dowiedzieć się, co czuje druga strona. Jeśli naprawdę czujesz, że jesteś zakochana, nie musisz tego ukrywać. Szczególnie jeśli ufasz swojemu mężczyźnie i wiesz, że on cię nigdy nie skrzywdzi. 

 

Co myśleć o miłosnym wyznaniu pod wpływem alkoholu?

 

 

Wyznanie to jest tak naprawdę kolejnym etapem w związku, który powinien być naturalny. Poza tym, nie ma nic złego w tym, że darzysz kogoś szczerym uczuciem! 

 

 

 

 

Reklama

Polecane wideo

Zobacz galerię - 5 zdjęć

Polecamy również

Skomentuj