Miłość & Seks

10 rzeczy, których uczysz się po tym, jak zamieszkasz z chłopakiem

#3 jest taki prawdziwy!

Beata Dżumaga

12stycznia2018
10 rzeczy, których uczysz się po tym, jak zamieszkasz z chłopakiem Fot. iStock

W życiu każdej pary prędzej czy później pojawia się pytanie: "Czy to już czas, kiedy powinniśmy ze sobą zamieszkać?". I jeżeli jesteście zgodni w tym temacie, następnym etapem jest wnoszenie kartonów z waszym dobytkiem pod wspólny dach.

 

Zobacz także: 4 ważne pytania, które powinnaś zadać zanim zamieszkacie razem...

 

Ale okazuje się, że możesz być ze swoim facetem od lat, a mimo to nauczyć się o nim czegoś nowego - a on o tobie! Ponieważ nigdy nie poznacie się tak do końca, dopóki nie zamieszkacie razem. Oto 10 rzeczy, których uczysz się o waszym związku po tym, jak ty i twój facet wprowadzicie się do wspólnego mieszkania.

 

#1: Jedno z was będzie „czyścioszkiem”

 

A to oznacza, że drugie okaże się bałaganiarzem. Tak to już jest w przypadku większości współlokatorów. I „czyścioszek” nie pozwoli „bałaganiarzowi” położyć jego gratów w swojej uporządkowanej przestrzeni. Niestety, jeśli w waszym związku to ty masz większy problem z dbaniem o czystość, przygotuj się na to, że „czyścioszek” zawsze stawia na swoim.

 

#2: Gotowanie z kimś jest tysiąc razy lepsze niż gotowanie samemu

 

Kiedy jesteś singielką, szykujesz sobie proste dania, ponieważ: a) nie przejmujesz się jedzeniem b) nie ma sensu gotować porcji dla 4 osób, skoro mieszkasz sama. Ale gdy wprowadzasz się do jednego mieszkania z facetem odkrywasz, jak przyjemne jest wspólne przygotowywanie posiłków – oraz że na śniadanie niekoniecznie musisz jeść płatki, a na obiad tylko podgrzewanego spaghetti. Dodatkowy plus? Zmywanie naczyń idzie łatwiej i szybciej, gdy robią to dwie osoby.

 

via GIPHY

 

#3: Mimo że zamieszkaliście razem, wcale nie widujecie się tak często

 

Jeśli wydaje ci się, że mieszkanie z facetem to jak utknąć z kimś pod jednym dachem podczas śnieżycy i nie mieć nic do roboty poza gapieniem się na siebie nawzajem – jesteś w błędzie. O ile ty i twój ukochany nie pracujecie w jednej firmie, spędzacie całe dnie osobno. Po powrocie do domu zostaje wam akurat tyle czasu, aby zjeść razem kolację i może – MOŻE – obejrzeć jeden odcinek serialu. A potem kładziecie się spać. Przebywanie z facetem 24/7? Zapomnij.

 

#4: Wciąż potrzebujecie spędzić trochę czasu w samotności

 

Być może w życiu poszczęści wam się na tyle, że zamieszkacie w gigantycznej posiadłości z 15 pokojami, więc nie będzie to dla was problem. Ale zazwyczaj realia nie są aż tak różowe. Co za tym idzie, w pewnych chwilach raczej nie będziecie mogli wyjść do drugiego pokoju – bo po prostu nie będzie drugiego pokoju. Może wolisz czytać w samotności, albo nie chcesz ćwiczyć na dywanie w obecności swojego faceta. Nie oznacza to, że masz go dosyć – po prostu chcesz mieć chwilę dla siebie.

 

via GIPHY

 

#5: Czas spędzany wspólnie w łazience jest po prostu dziwny

 

Na początku będziesz robić wszystko, aby jak najlepiej ukryć obecność damskich akcesoriów higienicznych w łazience w taki sposób, żeby on ich nie zauważył, ale też żebyś miała je na wyciągnięcie ręki. Z czasem przekonasz się, że twojego faceta w ogóle to nie rusza.

 

#6: Obydwoje będziecie narzekać na to, że wszędzie są włosy

 

On będzie marudzić, że twoje długie kosmyki zawsze zatykają odpływ od prysznica. Ty będziesz dostawać szału na widok jego szczeciny po goleniu w umywalce i na półce pod lustrem. Ten stan będzie trwał, dopóki której z was zwyczajnie nie umrze.

 

#7: Będziesz musiała wybrać swoją stronę łóżka i jest to wybór na zawsze

 

Koniec z rozwalaniem się na środku materaca! Wybierz mądrze – osobiście nigdy nie słyszałyśmy o kimś, kto zamienił się stronami łóżka po latach spędzonych razem. A może po prostu o tym się nie mówi. Trudno stwierdzić.

 

via GIPHY

 

#8: Gdy będziecie osobno, będziesz bardzo za nim tęsknić

 

Prawda jest taka, że dopóki nie zamieszkacie razem możecie nie widywać się przez parę dni, a nawet tygodni – i chociaż na pewno będzie ci brakować spotkań z ukochanym, ta tęsknota będzie nieporównywalnie mniejsza od tej, jaką będziesz odczuwać po wprowadzeniu się pod wspólny dach. Wystarczy, że twój facet wyjedzie na 24 godziny – będziesz siedzieć i zastanawiać się GDZIE ON JEST, i kiedy wróci.

 

via GIPHY

 

#9: Dzielenie się miejscem w szafie 50/50 w praktyce oznacza, że twoje rzeczy zajmą 70 proc. mieszkania

 

Twój mężczyzna będzie musiał po prostu się z tym pogodzić.

 

#10: Wcale nie będzie tak dziwnie/niezręcznie/trudno jak wszyscy wam to wmawiali

 

Na pewno nauczycie się o sobie wiele nowych rzeczy – poznacie swoje dziwactwa, niezrozumiałe przyzwyczajenia, irytujące zwyczaje. Ale jeśli jesteście dobrana parą, nie będzie to dla was problemem. Wasze życie będzie wyglądać właściwie tak samo – po prostu zyskasz super współlokatora, z którym będziesz dzielić sypialnię i życie. Nie tak źle, prawda?

 

via GIPHY

 

Reklama

Polecane wideo

Zobacz galerię - 6 zdjęć

Polecamy również

Skomentuj