Miłość & Seks

6 powodów do kłótni z facetem...

... i 6 sposobów na pogodzenie się

Lena Sikor

29listopada2017
6 powodów do kłótni z facetem... 6 powodów do kłótni z facetem... / fot. iStock

Nie istnieją związki bez kłótni, ale teraz będziesz wiedziała, co zrobić w każdej sytuacji.

Alkohol

Awantury o alkohol są głośne, pełne łez i trzaskania drzwiami? Być może nie chodzi o różnicę w poglądach, ale o czwarte piwo. Alkohol wyłącza hamulce, a rozwiązanie jakiegokolwiek problemu w tym stanie jest najgorszym pomysłem na świecie. Nawet jeśli ci się wydaje, że musisz wyjaśnić wszystko właśnie teraz, bo sformułowałaś niezbędne argumenty - lepiej pozostaw rozmowę do rana.

Co robić? W tej sytuacji najlepiej powiedzieć: "Wszystko ok, idźmy spać". Nie jest dobrze i możesz być obrażona, ale poważne rozmowy prowadzi się na trzeźwo.

Budżet

Pieniądze szczęścia nie dają, a kłótnie na ich temat - tym bardziej. Możliwe, że razem ustaliliście plan wydatków: on pisał kwoty na "jedzenie", "czynsz", "transport", "kieszonkowe" i "pieniądze na wakacje", a ty kiwałaś głową. Wszystko zepsuły nowe (piękne!) buty. Twój facet nie rozumie, jak można - idąc po kefir - wydać urlopowe zasoby i jest zły. Ty też jesteś obrażona, bo zasługujesz na takie przyjemne niespodzianki. W tej sytuacji chodzi o dwa różne punkty widzenia, które trudno połączyć w jeden wspólny. Konflikty finansowe w związku to nie tylko kłótnie z powodu pieniędzy. Są postrzegane jako walka o władzę.

Co robić? Wpisz do budżetu rubrykę "nagłe wydatki". Gdyby trafiły wam się kolejne piękne buty lub super konsola do gier.

Reklama

Seks

Jemu jest bardzo dobrze, a tobie... tak sobie. Niefortunna sytuacja, zwłaszcza, że facet właściwie się nie zorientował. Wyjaśniać ci się nie chce, prosić tym bardziej, ale on wciąż nie podejmuje starań. Obrażasz się, odwracasz się do ściany i syczysz coś w stylu "wszystko w porządku, chcę spać".

Co robić? Mowa ciała nie zawsze jest przekonująca, a niektóre rzeczy należy wypowiedzieć głośno: czego chcesz i jak to zrobić. Wyraźnie, jednoznacznie, nazywając wszystko po imieniu. Najlepiej jeszcze w trakcie stosunku. To nie jest trudne, a może podniecać, szczególnie jeśli zaczniesz słowami "lubię, kiedy ty...", albo "chcę, żebyś...".

Przyjaciele

Twoja koleżanka zaprosiła was na urodziny, a jego przyjaciel - do klubu. Musicie wybrać jedną imprezę, albo się rozdzielić. A jeszcze są męskie wieczory, na który nie zabiera się partnerek i babskie spotkania, na które twój facet kręci nosem. Ogólnie rzecz biorąc, wolałabyś nie wybierać między twoją koleżanką, a jego kumplem, którzy postanowili odwiedzić was tego samego wieczoru.

Co robić? Jesteście "zabawowymi" introwertykami, zmuszonymi do wyboru? Zróbcie kalendarz, w którym będziecie zaznaczać dni i weekendy przeznaczone dla przyjaciół. I koniecznie zostawcie kilka dni wolnych tylko dla was.

Byłe

Jeśli nie jesteście parą od czasów przedszkola, to twój facet raczej miał kilka dziewczyn i jedną wielką miłość. A i twoje zainteresowania nie ograniczały się do bohaterów literackich. Jednak domyślać się to jedno, a usłyszeć: "Z moją byłą cały czas lataliśmy do Paryża" - to zupełnie co innego. I, oczywiście, nie chcesz już jechać do Paryża i chodzić tymi samymi uliczkami, co oni. Jednocześnie warto zaprzestać chodzić wszystkimi ulicami miasta (nigdy nie wiadomo, czy tam też ich nie było), jeździć metrem (a jak wejdziesz do tego samego wagonu?) i pić kawę (kto wie, co oni pili razem). Pragnienie "nie będę jak jego eks" lub "zrobię to samo co jego eks, tylko lepiej" zawsze prowadzi do niepotrzebnych kłótni.

Co robić? Dlaczego aż tak cię drażni jego przeszłość, skoro teraz jest z tobą? Boisz się, że uczucia do byłej wciąż są silne? Nie jesteś go pewna? Jeśli istnieją istotne powody (na przykład stałe wzmianki o eks), warto to przedyskutować. W innym przypadku żyj teraźniejszością i wspólną przyszłością.

 

Zobacz także: Czy powrót do eks ma sens?

 

Nadzieja

Ten konflikt w parze objawia się słowami: "Miałam nadzieję, że ty...". Dlaczego właściwie miałaś nadzieję - nie wiadomo. Przecież facet sam musi zrozumieć, że chcesz nowe buty. Albo, że jest piękna pogoda i chcesz iść na spacer. Więc czekasz na niego w domu, wystrojona i gotowa na wspólny niezapomniany wieczór. A on, zadowolony, wraca z pizzą i parą butelek piwa, a dodatkowo proponuje obejrzeć jakiś tam mecz!

Co robić? Czy chcesz, aby twoje oczekiwania zostały spełnione? Powiedz o nich z wyprzedzeniem, wyraźnie i dokładnie. Albo przekonaj siebie, że pizza i piwo też są fajne.

 

 

Źródło: cosmo.ru

Reklama

Polecane wideo

Zobacz galerię - 13 zdjęć

Polecamy również

Skomentuj