Miłość & Seks

Podobają ci się muzycy? Jest na to naukowe wyjaśnienie

„Chłopak z gitarą byłby dla mnie parą...”

Beata Dżumaga

09października2017
Podobają ci się muzycy? Jest na to naukowe wyjaśnienie Fot. YouTube/Maroon5VEVO

Zastanawiałaś się kiedyś, dlaczego to właśnie muzycy wzbudzają w kobietach tyle emocji? Dlaczego to właśnie za nimi uganiają się rozhisteryzowane groupies, których pokoje obklejone są plakatami muzycznych idoli, a na koncertach dosłownie mdleją pod barierkami?

 

Zobacz także: Nigdy nie zgadniesz, który aktor był tak seksowny w młodości!

 

Okazuje się, że przewaga muzyków nad innymi mężczyznami ma swoje uzasadnienie naukowe. Uczeni z Uniwersytetu Wiedeńskiego przeprowadzili badanie, w którym kobiety miały ocenić atrakcyjność mężczyzn ze zdjęć, które oglądały. Wcześniej niektóre panie wysłuchały fragmentów paru instrumentalnych kompozycji, z których każda miała inny styl i kontekst emocjonalny.

 

Reklama

Badanie wykazało, że kobiety chętniej umówiłyby się z mężczyznami, których zdjęcia oglądały chwilę po tym, słuchały muzyki. Okazało się też, że na wybór mężczyzny z fotografii istotny wpływ miał rodzaj słuchanych dźwięków – największe zainteresowanie wzbudzali mężczyźni, których zdjęcia były oglądane po wysłuchaniu „pobudzającej” muzyki.

 

via GIPHY

 

„Atrakcyjna twarz to jedna z najważniejszych cech fizycznych, która ma wpływ na wybór partnera” - wyjaśniał profesor psychologii, Helmut Leder, w rozmowie z portalem Science Daily. „Chcieliśmy zbadać, jak muzyka może zmienić percepcję tej cechy” - dodał.

 

via GIPHY

 


„Chcielibyśmy przekonać się, czy talent muzyczny i kreatywność może częściowo zrekompensować braki w wyglądzie fizycznym i w stopniu wysportowania” - powiedział jeden z autorów eksperymentu, Bruno Gingras.

 

A ty masz słabość do muzyków? ;)

 

Reklama

Polecane wideo

Zobacz galerię - 13 zdjęć

Polecamy również

Skomentuj