Miłość & Seks

6 pytań o wibrator, które chciałabyś zadać

… ale nie masz komu! Cosmo cię pod tym względem nie zawiedzie :)

Magda Szymańska

11listopada2016
6 pytań o wibrator, które chciałabyś zadać 6 pytań o wibrator, które chciałabyś zadać/fot.iStock

Chciałabyś kupić sobie wibrator, ale masz mnóstwo wątpliwości i nikogo, z kim mogłabyś na ten temat porozmawiać? Zobacz, co powinnaś wiedzieć na temat tej zabawki, zanim po nią sięgniesz! :)

 

# Co to jest wibrator?

 

To jeden z najbardziej popularnych gadżetów erotycznych. Kupisz go w każdym sex – shopie. Wibrator jest wyposażony w funkcję wibracji, dzięki czemu za jego pomocą możesz stymulować również łechtaczkę. W sklepach znajdziesz wibratory, które kształtem przypominają męskiego członka, wibratory o bardziej fantazyjnych kształtach i wibratory jajeczka lub motylki przeznaczone do pieszczot łechtaczki. Chcesz wykorzystać wibrator w czasie waszych łóżkowych igraszek? Możesz postawić na wibrator dla dwojga.

 

# Wibrator – jak się używa?

 

Reklama

Przede wszystkim, zanim kupisz konkretny produkt, upewnij się że jest on całkowicie bezpieczny dla zdrowia. Duże znaczenie ma między innymi tworzywo, z jakiego wibrator został wykonany. Dbaj o higienę urządzenia zgodnie z zaleceniami producenta. Jeśli zamierzasz włożyć wibrator do pochwy, możesz wcześniej zastosować odrobinę żelu intymnego (sprawdź, czy dany żel może być używany w kontakcie z materiałem wibratora).

 

# Orgazm pochwowy a wibrator

 

Czy za pomocą wibratora można osiągnąć orgazm pochwowy? Oczywiście, że tak, ale jest to bardzo indywidualna kwestia. Wibrator może ci pomóc „nauczyć” się własnego ciała, poznać sposób pieszczot, które najbardziej na ciebie działają. Na rynku dostępne są też specjalne wibratory przeznaczone do stymulacji mitycznego punktu G. Na początek najlepiej wybrać wibrator, który pozwala regulować intensywność wibracji, w ten sposób będziesz mogła dopasować najlepszy dla siebie program.

 

# Czy wibratorem można przerwać błonę dziewiczą?

 

Tak! Wibratory przecież często mają kształt i wielkość zbliżoną do penisa, dlatego jak najbardziej możliwe jest przerwanie błony dziewiczej. Jeśli chcesz tego uniknąć, możesz sięgnąć po wibratory łechtaczkowe.

 

# Czym zastąpić wibrator?

 

Alternatywą dla wibratora jest dildo, z tą różnicą, że ono nie posiada funkcji wibracji. Bardzo często dildo jest wiernym odwzorowaniem męskiego członka – nawet materiał, z którego zostało wykonane przypomina skórę.

 

# Wibrator a zdrowie

 

Podstawowe znaczenie, jak już wcześnie wspomniałyśmy, ma tworzywo wibratora. Specjaliści często polecają wibratory z silikonu medycznego. W czasie używania produktu stosuj się do zaleceń producenta, zwłaszcza w kwestii higieny i odpowiednio go przechowuj, w przeciwnym wypadku na powierzchni będzie osiadał kurz.

 

Reklama

Polecane wideo

Zobacz galerię - 9 zdjęć

Polecamy również

Skomentuj