Miłość & Seks

Rady od dziewczyn, którym udało się przetrwać quasi-związek

Czasami bywają trudniejsze od tych normalnych.

Wioleta Pyśkiewicz

14listopada2016
Rady od dziewczyn, którym udało się przetrwać quasi-związek Rady od dziewczyn, którym udało się przetrwać quasi-związek / fot. iStock

Czym jest quasi-związek? Idealnie byłoby to streścić w krótkim: to skomplikowane. Jedna osoba czuje coś do tej drugiej (nie zawsze jest to odwzajemnione), obydwoje przechodzą przez niektóre rzeczy typowe dla prawdziwych związków, jednak oficjalnie nigdy nie zostali parą. Czasami takie relacje bywają trudniejsze od tych normalnych z jednego prostego powodu - nigdy nie doświadczasz prawdziwej bliskości i wszystkich możliwości, jakie oferuje związek. Czasami nawet dostajesz pewne jego namiastki - facet może ci mówić, jak bardzo mu się podobasz (z reguły w sam fizyczny sposób), jednak z jakiegoś powodu nie będziecie nigdy razem, a po pewnym czasie znika bez słowa lub nagle dowiadujesz się o jego ślubie.

Jeśli i ty właśnie tkwisz w takim quasi-związku, zobacz co chcą ci powiedzieć inne dziewczyny, którym udało się go przetrwać.

Może spotkałaś pana idealnego, jednak nie musi on być gotowy na samą ciebie

To nie twoja wina - nie jesteś ani zbyt niecierpliwa, ani zbyt zdesperowana, ani za brzydka, ani za głupia. Niech to ci nawet nie przechodzi przez głowę. To dotyczy jego - to on nie jest gotowy na związek z tobą. Po prostu stanęłaś na jego drodze w nieodpowiednim momencie. Może i działa na ciebie jak mało kto wcześniej, jednak kiedyś znajdziesz jeszcze kogoś, kto odwzajemni cały pakiet twoich uczuć, a wtedy dla tamtego nie będzie już powrotu.

Wszystko może się zmienić z dnia na dzień

Reklama

W jednym momencie wszystko jest w jak największym porządku. Ba, masz nawet wrażenie, że poznałaś go i nawet jakoś zbliżyliście się do siebie. Następnego jednak dnia możesz się obudzić i usłyszeć: "Przepraszam, musimy to zakończyć". Po jakimś czasie znowu wpadacie na siebie i zaczynacie wszystko od nowa i tak w kółko aż do momentu, kiedy zniknie całkiem. 

 

Zobacz także: Seks w pracy - warto czy nie?

Nie nadinterpretuj

Uwierz mu, kiedy mówi, że naprawdę nic z tego nie będzie. Jeśli taka niezobowiązująca znajomość ci pasuje - ok, jednak nie daj się zaślepić swoim uczuciom i nie czekaj na dzień, kiedy może jednak zmieni zdanie. Może mu chodziło o to, że tylko na ten moment? Nie, nie chodziło, a cuda niestety zdarzają się rzadko. Nie nadinterpretuj jego zachowań w poszukiwaniu szansy na przyszłość.

Nie da się kogoś rozkochać w sobie na siłę

Może i wydaje ci się, że jeśli będziesz zachowywać się w taki, a nie inny sposób i zrobisz, to co on chce, to w końcu się w tobie zakocha. Zła wiadomość: niczego nie da się zrobić na siłę. Czasami trzeba pogodzić się z tym, że to nie jest wam pisane. Pewnie też słyszałaś to wiele, razy, ale nigdy nie powinnaś zmieniać się tylko po to, by w jakiś sposób mu zaimponować.

Pamiętaj, że wszystko może mieć swoje plusy

To, że nie jesteście ze sobą razem w prawdziwym związku, jeszcze nie oznacza, że nie możesz z tego wyciągnąć czegoś dobrego. Tak, nawet takie doświadczenia zawsze dają pewne pozytywy, chociaż teraz jeszcze ich nie zauważasz. Może dzięki temu facetowi odzyskałaś pewność siebie czy zyskałaś nowe zainteresowania? Albo zorientowałaś się, czego naprawdę oczekujesz od tej drugiej osoby i całego związku? Nie daj też sobie wmówić, że twoje uczucia są głupie.

 

Zobacz także: 10 pytań, które chciałabyś zadać swojemu eks

 

 

Reklama

Polecane wideo

Zobacz galerię - 6 zdjęć

Polecamy również

Skomentuj