Konkursy

WYNIKI: Wygraj bestsellerowy kryminał “Nieodgadniony”!

Koniecznie sprawdź, czy wygrałaś!

Beata Dżumaga

28maja2018
WYNIKI: Wygraj bestsellerowy kryminał “Nieodgadniony”! Fot. materiały prasowe

Jak rozwiązać zagadkę, która może zdecydować o czyimś życiu? Co zdradza o sobie autor łamigłówki i czy to on jest mordercą? To pytania, które pojawiają się podczas lektury bestsellerowej trylogii „Truly Devious” autorstwa Maureen Johnson. Książka mnoży tajemnice i nie daje łatwych odpowiedzi. Tytułowy pseudonim mordercy - „Nieodgadniony” - dobrze go charakteryzuje. Zagadkę próbuje rozwiązać Stevie Bell – młoda dziewczyna, która nie boi się wyzwań. Jednym z jej bliskich kolegów jest Hayes Major, twórca programów na YouTubie.

 

“Spójrz: zagadka, czas się bawić.

Użyć sznura, spluwę sprawić?

Ostre noże lśnią tak cudnie.

Trutka wolna – działa trudniej…”

 

Zawierająca tę szaradę nowa książka Maureen Johnson to pierwsza część bestsellerowej trylogii „Nieodgadniony” („Truly Devious”). Tytuł ukaże się nakładem wydawnictwa Poradnia K 23 maja 2018 roku.

 

 

Reklama

„Nieodgadniony” to pierwsza część kryminalnej trylogii „Truly Devious” autorki bestsellerów według „New Jork Timesa”, Maureen Johnson. Pasja autorki do zagadek widoczna jest na każdej stronie. Akcja rozgrywa się na przemian w dwóch planach czasowych – w 1936 roku, kiedy wydarzyła się zbrodnia i współcześnie. Powieść przywodzi na myśl klasyczne kryminały Arthura Conan Doyle’a czy Agathy Christie. Jednocześnie jest to jednak książka bardzo współczesna, dziejąca się tu i teraz, wśród młodych ludzi, dla których świat nowoczesnych technologii ma ogromne znaczenie. Podczas lektury można poczuć się jak w Escape Roomie – pełnym zagadek pomieszczeniu, z którego tylko spryt i bystry umysł pozwolą się wydostać.

 

Fot. materiały prasowe

 

Zagadki mnożą się przez całą powieść – nic nie jest jasne. Kto jest mordercą z 1936 roku? Jakie tajemnice skrywa przeszłość? I jaki związek mają z tym, co dzieje się teraz? „Nieodgadniony” to książka ze świetnie wymyśloną intrygą. Wyraziści, dobrze sportretowani bohaterowie na pewno spodobają się młodym czytelnikom. A niewyjaśniona historia z przeszłości angażuje i powoli odkrywa kolejne tropy przed czytelnikiem.

 

WYNIKI

 

W konkursie nagrodzeni zostali:

 

Anna S., Mszczonów

Damian C., Łaziska Górne

Edyta M., Siemiatycze

Monika G., Gryfów Śląski

Anna W., Międzyrzecz

 

Gratulujemy! :)

 

 

Regulamin

 

 

 Reklama

Polecane wideo

Zobacz galerię - 13 zdjęć

Polecamy również

Skomentuj