Konkursy

Wyniki konkursu! Jesteś fanką sportu i czynnie go uprawiasz? Podpowiemy Ci, jak zadbać o higienę ciała przy intensywnym treningu!

Kochasz sport i czynnie go uprawiasz? Podpowiemy Ci jak zadbać o higienę ciała przy intensywnym treningu!

31sierpnia2017
Wyniki konkursu! Jesteś fanką sportu i czynnie go uprawiasz? Podpowiemy Ci, jak zadbać o higienę ciała przy intensywnym treningu!

Żyjemy w takich czasach, kiedy sport to nie moda czy przymus, a naturalny aspekt dbania o siebie. I nie chodzi tu o to, aby mieć ciało jak modelka Victoria’s Secret, ale przede wszystkim o to, aby utrzymać je w dobrej kondycji i poprawić jego funkcjonowanie. 

Zarówno podczas intensywnego treningu, jak na przykład kickboxing, czy spokojniejszych aktywności, jak jazda na rowerze czy joga, istotne jest zachowanie higieny naszego ciała. Oto kilka sprawdzonych sposobów jak radzić sobie z utrzymaniem świeżości latem.

 

Odpowiedni strój

To podstawa każdej aktywności fizycznej. Nie obowiązuje tylko podczas wypadów na siłownię, ale zarówno gdy biegasz, jak i wtedy gdy uprawiasz pilates lub jeździsz na rowerze. Warto zaopatrzyć się w dostosowany do danej aktywności fizycznej ubiór. Wybieraj tkaniny oddychające, czyli takie, które przepuszczają powietrze. Dzięki temu będziesz czuła się swobodnie i pewnie. Odpuść trampki i jeansy, zostaw je na spotkanie z przyjaciółkami, a do ćwiczeń  załóż wygodny sportowy top na ramiączkach, podkoszulek i legginsy.

Uwaga na pot

Reklama

Znasz to uczucie, kiedy podczas treningu zaczynasz się pocić i nie masz w co się wytrzeć? Brzmi głupio? A zdarza się często. Aby uniknąć kolejnej takiej sytuacji gdy pakujesz swoją torbę treningową miej przy sobie dwa ręczniki. Jeden mały, którym bez problemu wytrzesz twarz lub położysz na urządzeniach na siłowni - tym sposobem zabezpieczysz się przed potem i bakteriami.

Kosmetyki dobrane do Ciebie

To jeden z ważniejszych aspektów higieny ciała. Kosmetyki dobieraj rozsądnie i obserwuj czy nie masz na nie reakcji alergicznych lub czy zwyczajnie spełniają swoją rolę. Czytaj składy i etykiety. Na rynku obecnie pojawił się trend na kosmetyki inspirowane naturą. Spory wybór jest także wśród dezodorantów, które są obowiązkowymi produktami w kosmetyczkach sportsmenek. Poszukaj dobrej jakości dezodorantu niwelującego nieprzyjemny zapach i odświeżającego skórę. Masz do wyboru nawet opcję vege. Dezodoranty marki CD pozbawione są kontrowersyjnych składników takich jak: parabeny, silikony, barwniki, sole aluminium czy oleje mineralne. W zamian zawierają składniki bliskie naturze i piękne owocowe zapachy.

Woda

To chyba najważniejszy i obowiązkowy punkt w dbaniu o higienę ciała. Dokładny prysznic lub długa relaksująca kąpiel? Nieważne, jaką formę wybierzesz, aby odświeżyć swoje ciało po treningu i usunąć ze skóry wszelkie bakterie oraz pot. Ważne, aby robić to zawsze. Do kąpieli dodaj naturalne sole, a gdy bierzesz prysznic, spróbuj naprzemiennie użyć ciepłej i zimnej wody. To poprawi krążenie krwi i dodatkowo ujędrni ciało. Pamiętaj także o wodzie pitnej, którą zawsze powinnaś mieć przy sobie, aby nawodnić się od wewnątrz i zaspokoić pragnienie podczas wysiłku fizycznego.

Zasłużony relaks

Po wzmożonym wysiłku fizycznym Twoje ciało potrzebuje chwili na regenerację i odpoczynek. Postaraj się zadbać także o higienę umysłu. Możesz spotkać się ze znajomymi, poczytać książkę lub zjeść wartościową i smaczną po treningową przekąskę.

 

Odkryj wspaniałe kosmetyki marki CD - zapraszamy na Facebooka oraz Instagram

 

 

 

Wyniki

  • Maria Juraszczyk 
  • Alicja Klimczyk 
  • Aneta Hodór

Regulamin

 

Reklama

Polecane wideo

Polecamy również

Skomentuj