Horoskop

Nie wiesz, gdzie pojechać na wakacje? Postaw na astrokartografię

Nie potrzebujesz tradycyjnego przewodnika. W te wakacje potrzebujesz astrologa, który wskaże ci najlepsze kierunki podróży.

Paulina Szestowicka

10czerwca2019
Nie wiesz, gdzie pojechać na wakacje? Postaw na astrokartografię fot. Getty Images

Jest grupa ludzi, która twierdzi, że po wakacjach najlepiej pomyśleć o… urlopie i znowu odpocząć.

Jednak jest sporo osób, które zdecydowanie bardziej potrzebują resetu po bardzo wyczerpującym zajęciu jakim jest podjęcie decyzji o kierunku kolejnej podróży. To jedna z najtrudniejszych rzeczy - wybrać czy wolimy dziką Alaskę, rajskie Bali czy lokalny odpoczynek w zaprzyjaźnionym gospodarstwie agroturystycznym.

Astrolog zamiast przewodnika

Na szczęście na ratunek wszystkim osobom, które nie są zdecydowane, rusza astrologia, a dokładnie jej dziedzina astrokartografia. “Astrologia miejsca” polega na tym, że różne miejsca na świecie reprezentują inną energię związaną z jakąś planetą. Dara Dubinet w rozmowie z Wellandgood.com tłumaczy, że jeżeli studiując w Melbourne w Australii, poczuliśmy silny przypływ pewności siebie, to świadczy o tym, że to miejsce leży na linii Słońca.

Każda z linii odpowiada innemu ciału niebieskiemu i inaczej wpływa na każdą osobę, w zależności od jej horoskopu urodzeniowego. To dlatego niektórzy np. w pewnych miejscach czują się wyjątkowo wyczerpani energetycznie - to znaczy, że dany obszar na świecie leży na lich linii Saturna.

Za każdym razem, kiedy chcemy się przeprowadzić, odbyć podróż poślubną lub po prostu wyjechać na dłuższy urlop i naładować baterie, powinniśmy wiedzieć, które miejsca na nas dobrze wpływają. Obecnie nie jest to bardzo trudne, wystarczy podstawowy program astrologiczny i mamy mapę energetycznych miejsc jak na dłoni. Jeszcze nie tak dawno było to o wiele bardziej skomplikowane, ponieważ nie było odpowiednich programów i mało kto potrafił bezbłędnie ułożyć astrologiczną mapę.

Taki przewodnik stworzy dla nas nasz astrolog lub możemy próbować swoich sił na takich stronach jak astro.com. Ale uprzedzamy - nie jest to tak proste jak używanie filtrów na Instagramie. Dodatkowo jest to spore ryzyko, ponieważ jak się pomylimy, będziemy skazani na urlopy w miejscach, które tak naprawdę nie działają na nas dobrze.

Reklama

fot. Getty Images

Astrologiczna mapa podróży

Nasza astrologiczna mapa będzie składać się z wielu linii, które będą się krzyżować. Każda z nich będzie połączona z inną planetą lub Słońcem czy Księżycem. Kiedy będziemy w pobliżu zaznaczonego miejsca, energia ciał niebieskich wydobędzie z nas pewne cechy i będzie na nas silnie oddziaływać. Zanim wybierzemy linię, którą chcemy podążać, powinniśmy się zastanowić, czego tak naprawdę oczekujemy od tej podróży. Jedna osoba będzie chciała zaszaleć na wakacjach, druga przemyśleć kwestie finansowe i zaplanować karierę. Jak dowiemy się, na czym nam zależy, powinniśmy wybrać najlepszy dla nas kierunek podróży.

Linia Słońca: Wzmocni nasze ego. Jeżeli zależy nam na popularności, rozpoznawalności i sławie - dostaniemy energetycznego kopa.

Linia Księżyca: Symbolizuje energię kobiecą. Jeżeli nasze myśli krążą wokół macierzyństwa i troski o innych - to dobry kierunek.

Linia Merkurego: Odpowiada za komunikację. Ta linia będzie sprzyjać napisaniu książki i rozwijaniu nowych zainteresowań.

Linia Wenus: Drobne przyjemności, miłość, związki, ale też sporo pięknych rzeczy i dobrego desingu - to znajdziesz właśnie tutaj.

Linia Marsa: Męska energia jest silna i bardzo żywiołowa. Jeżeli nie chcesz spoczywać na laurach, wybierz się w to miejsce.

Linia Jowisza: Dużo, dużo radości. Można zupełnie oddać się przyjemności zwiedzania nowych miejsc i odkrywania najdalszych zakątków.

Linia Saturna: Jeżeli wakacje mają służyć układaniu planów, podejmowaniu ważnych decyzji - to najlepsze miejsce. Jeżeli chcemy się tylko bawić, unikajmy go.

Linia Urana: To młoda, niespodziwana energia. Przynosi ze sobą wiele zaskakujących zwrotów akcji i nieplanowanych wydarzeń.

Linia Neptuna: Niezwykle uduchowione miejsce, w którym można oddać się rozmyślaniom. Grozi zupełnym oderwaniem od rzeczywistości.

Linia Plutona: Dobra miejsce, kiedy chcemy przejść totalną metamorfozę, odrzucić wszystko i rozpocząć zupełnie nowy okres w naszym życiu.

Linia Chirona: Ta asteroids ma moc uzdrawiania. Pomoże nam dowiedzieć się, jak możemy pomagać innym.

Linia Północnego i Południowego Węzła Księżycowego:  reprezentuje karmę, poprzednie i obecne wcielenia. Dają poczucie, że czujemy się tak dobrze, jakbyśmy nie wyjechali z naszego domu.

Jeżeli na naszej astrologicznej mapie linie się przecinają, to znaczy, że w danym miejscu będą działać na nas aż dwie energie. Przykładowo - jeżeli Jowisz symbolizuje obfitość, a Pluton transformacje, to ich połączenie będzie totalną zmianą na dużą skalę.

Kosmiczny trik na wakacje

Jeżeli najbardziej pożądane przez nas energie wypadają w miejscach, które nie są dla nas osiągalne - nic straconego. Żeby poczuć zmianę i umożliwić transfer energii, wystarczy przedmiot z tamtego regionu. Dobrze będzie na nas działać też czytanie informacji z tamtych rejonów, interesowanie się tamtejszą kulturą. Jeżeli jakaś linia wypadła np. we Francji, możesz słuchać francuskiej muzyki, wprowadzić francuskie potrawy do swojego jadłospisu albo kupować ubrania z tamtejszych sklepów przez internet.

Pozytywnie wpłyną też kontakty z ludźmi z tamtych stron. Na szczęście mamy internet i to jest ten moment, w którym możemy go naprawdę dobrze wykorzystać.

fot. Getty Images

Reklama

Polecane wideo

Polecamy również

Skomentuj