Gwiazdy

Małgorzata Foremniak w nowym programie

W nowym programie „Stalking - zła miłość" aktorka przedstawi wstrząsające historie osób, które spotkały się z uporczywym nękaniem.

16czerwca2014
Małgorzata Foremniak w nowym programie

Nieodebrane połączenia, setki niechcianych maili i smsów czy nachodzenie – to tylko niektóre  z przejawów stalkingu. Zjawiska, z którym należy walczyć, a nie udawać, że nic się nie dzieje...

Nowy program na antenie ID: „Stalking – zła miłość”, w który zaangażowała się popularna aktorka, ma pomóc ofiarom stalkingu odnaleźć w sobie siłę, by przeciwstawić się stalkerowi i zgłosić problem na policję.

Reklama

 

Doświadczyłam stalkingu, dlatego postanowiłam przyłączyć  się do akcji ID. Warto uświadomić  ludziom, że stalking może dotknąć każdego z nas, że nie można bagatelizować  nawet najmniejszych jego oznak. Czasem naprawdę  lepiej się pomylić, niż  na własnej skórze poznać jego skutki. Wierzę, że program może ośmielić osoby tym dotknięte, by ujawniły swój problem i by wiedziały jak i gdzie szukać pomocy - mówi Małgorzata Foremniak.
 

Każdy odcinek serii „Stalking – zła miłość” z udziałem Małgorzaty Foremniak zawiera fabularyzowane rekonstrukcje zdarzeń, które pozwolą widzom zaobserwować,  
jak z pozoru normalna znajomość przeradza się w koszmar. Dodatkowo, wszystko opatrzone jest relacjami świadków i ofiar. W poszczególnych odcinkach swoje opinie wyrażają psychologowie, którzy dokładnie opisują sylwetki stalkerów i ich motywacje, a także wyczulają na zachowania zdradzające, że pewne relacje mogą stać się niebezpieczne.
 

 

Okazuje się, że stalking staje się  coraz poważniejszym problemem, dotyczącym nie tylko gwiazd i celebrytów, ale przede wszystkim zwykłych ludzi. Jak pokazują badania, z nękaniem miało do czynienia niemal 3 miliony Polaków, z czego prawie 70% ofiar stanowiły kobiety.  
Stalkerami najczęściej okazują się być ludzie z najbliższego otoczenia – znajomi, koledzy z pracy czy byli partnerzy.

 

Premiera programu „Stalking –  zła miłość” z udziałem Małgorzaty Foremniak w czwartek, 24 lipca, o godzinie 21:00, na kanale ID.

 

fot. mat.pras.

 

Reklama

Polecane wideo

Polecamy również

Skomentuj